Po jakim czasie można ponownie skorzystać z ulgi mały ZUS plus
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania wynikającej z tytułu umorzenia pożyczki o nie doliczone w poprzednich latach koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej.
Skutki podatkowe planowanego podziału przez wydzielenie.
Skutki podatkowe otrzymanej dotacji.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Przychód ze zbycia przez Wnioskodawcę nieruchomości, stanowić będzie przychód z działalności gospodarczej, zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o PIT.
Skutki podatkowe sprzedaży spółki cywilnej na rzecz podmiotu trzeciego.
Źródła przychodów z tyt. rekompensaty rat odsetkowych oraz prowizji od kredytu inwestycyjnego.
Niewpisanie nieruchomości do ewidencji środków trwałych i niedokonywanie odpisów amortyzacyjnych nie przesądza o tym, że późniejsze zbycie tej nieruchomości będzie traktowane jako sprzedaż prywatna. Jeżeli bowiem nieruchomość ta była faktycznie wykorzystywana w działalności gospodarczej i nie ma charakteru mieszkalnego, to jej zbycie należy zakwalifikować do przychodów z działalności gospodarczej –
Spółka zakupiła pojazd o wartości powyżej 150 tys. zł. Wykorzystuje pojazd w sposób mieszany i odliczyła 1/2 VAT, drugą połowę VAT doliczyła do wartości środka trwałego. Załóżmy, że udział procentowy KUP i NKUP przedstawia się następująco: KUP: 83% i NKUP: 17%. Spółka ujmuje comiesięczne odpisy w koszty tylko do wysokości 150 tys. zł. Obecnie spółka sprzedała samochód i w koszty ujęła pozostałe odpisy
Obowiązki płatnika w związku z organizacją konkursu dla osób prowadzących działalność gospodarczą
Przystąpienie przez Fundację Rodzinną do Spółki Cywilnej wykracza poza zakres określony w art. 5 ufr, zatem dochód uzyskany przez Fundację Rodzinną z tytułu dzierżawy nieruchomości przez Spółkę Cywilną, przypadający na Fundację Rodzinną jako wspólnika Spółki Cywilnej nie będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych
Nieruchomość została nabyta w prowadzonej przez Pana żonę działalności gospodarczej i została ujęta w księgach prowadzonych dla tej działalności. Z tej też przyczyny, opisane zbycie w całości stanowić będzie źródło przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej przez Pana żonę.
Wartość pracy osób zatrudnionych nielegalnie na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz wartość przychodów tych osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej, nie będzie stanowiła przychodów z działalności gospodarczej, określonych w art. 14 ust. 2 pkt 20 ustawy PIT.
Czy dla Wnioskodawcy kwota podatku VAT należnego wykazanego na fakturach sprzedaży w Wielkiej Brytanii będzie stanowić przychód w rozumieniu przepisów ustawy o CIT. Czy w sytuacji, gdy na pytanie nr 1 odpowiedź organu będzie twierdząca, wówczas czy Wnioskodawca będzie mógł zakwalifikować podatek naliczony na poczet kosztów podatkowych, w rozumieniu przepisów ustawy o CIT.
Zwracane klientom zaliczki w związku z rozwiązaniem umowy sprzedaży pomniejszają przychód osiągnięty w danym miesiącu
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania, w drodze uchwały wspólników, nieruchomości z działalności spółki cywilnej do majątku prywatnego wspólników.
Koszty uzyskania przychodów (wydatki na naprawę pojazdu oraz na najem pojazdu).
Skutki podatkowych otrzymania środków pieniężnych wypłaconych w związku z obniżeniem wkładu kapitałowego w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe dla udziałowca spółki w związku z „zmniejszeniem wkładu” w spółce jawnej powstałej w wyniku przekształcenia spółki komandytowej.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - przechody ze sprzedaży wytwarzanych we własnym punkcie gastronomicznym pączków.
Podatnik, który otrzymał odszkodowanie z ubezpieczenia GAP dotyczące skradzionego samochodu wziętego przez niego w leasing, powinien je opodatkować ryczałtem ewidencjonowanym według stawki 8,5%. Kwoty otrzymane z ubezpieczenia OC i AC tego pojazdu należy opodatkować według stawek ryczałtu właściwych dla prowadzonej przez podatnika działalności gospodarczej. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej
Opodatkowanie nagród otrzymywanych przez właściciela konia z tytułu udziału w wyścigach, koszty zakupu konia i utrzymania konia, przychód ze sprzedaży konia.