Interpretacja indywidualna z dnia 20 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.496.2024.3.DJD
Usługi mieszczące się wg PKWiU 10.62.10.0 mogą korzystać z 3% stawki ryczałtu.
Usługi mieszczące się wg PKWiU 10.62.10.0 mogą korzystać z 3% stawki ryczałtu.
Skutki podatkowe sprzedaży węży z hodowli własnej.
Opodatkowanie ryczałtem usługi wynajmu domków do apiterapii.
Działy specjalne produkcji rolnej (pisklęta).
Działy specjalne produkcji rolnej (pisklęta).
Obowiązki płatnika dotyczących opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży ptaszników i gekonów (jaszczurek).
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży gekonów (...) oraz prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku jako rolnik ryczałtowy dla sprzedaży gekonów (...) w przypadku przekroczenia limitu 200.000 zł, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwość skorzystania z ryczałtu ewidencjonowanego oraz zastosowania 3% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego dla sprzedaży bydła opasowego.
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych z hodowli papug.
Opodatkowanie nagród otrzymywanych przez właściciela konia z tytułu udziału w wyścigach, koszty zakupu konia i utrzymania konia, przychód ze sprzedaży konia.
Sprzedaż koralowców - przychody z działalności rolniczej.
Obowiązek zapłaty podatku dochodowego od przychodów uzyskanych z hodowli węży i jaszczurek.
Skutki podatkowe hodowli ptaszników.
Dotyczy obowiązków płatnika dotyczących opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży ptaszników i gekonów (jaszczurek).
Skutki podatkowe hodowli ptaszników.
Skutki podatkowe sprzedaży jaszczurek – gekonów orzęsionych.
Hodowla gołębi nie jest działem specjalnym produkcji rolnej. Do działów specjalnych produkcji rolnej nie zalicza się hodowli gołębi, bowiem w załącznik Nr 2 do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - „Tabela rodzajów i rozmiarów działów specjalnych produkcji rolnej oraz norm szacunkowych dochodu rocznego” w specyfice rodzajowej tego typu hodowla nie została wymieniona. Oznacza to, że hodowla
Sprzedaż pająków, jako sprzedaż entomofagów, jest opodatkowana na zasadach przewidzianych dla działów specjalnych produkcji rolnej, przy czym w przypadku braku powierzchni upraw roślin żywicielskich w rozumieniu poz. 13 Tabeli rodzajów i rozmiarów działów specjalnych produkcji rolnej oraz norm szacunkowych dochodu rocznego, obowiązek podatkowy nie powstanie, gdyż ustawodawca ustala stawkę podatku od
W zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży entomofagów oraz owadów karmowych, a także rzeczywiście poniesionych kosztów wysyłki wliczonych w cenę sprzedaży.
Dotyczy możliwości uznania przychodów uzyskiwanych z prowadzenia wskazanej we wniosku działalności za przychody z działalności rolniczej.
Uznanie przychodów ze sprzedaży roślin akwariowych, za przychody z działalności rolniczej.
Hodowla przepiórek japońskich jako niewymieniona w załączniku nr 2 nie stanowi działu specjalnego produkcji rolnej, a jest działalnością rolniczą, w związku z powyższym dochody z niej uzyskiwane nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz zryczałtowanym podatkiem od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Podstawa opodatkowania dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej w opisanym wyżej stanie faktycznym jest liczba wszystkich Indyków w zależności od docelowego przeznaczenia, z uwzględnieniem zmian ilościowych w trakcie roku podatkowego, proporcjonalnie do okresu (liczby miesięcy), w których określona ilość Indyków znajdowała się w Fermie Reprodukcyjnej.