Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.793.2024.1.PS
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży działek nr 1 i 2, zabudowanych budynkami oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem akcyzowym energii elektrycznej zużytej na własne potrzeby; opodatkowanie sprzedaży energii elektrycznej na rzecz podmiotu posiadającego koncesję na obrót energią elektryczną oraz obowiązek rejestracji.
Sprzedaż zabudowanej nieruchomości z uwzględnieniem zwolnienia od podatku od towarów i usług, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia oraz konieczności udokumentowania fakturą tej transakcji.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowości dostarczania konsumentom paragonów w formie elektronicznej wraz z obrazem tego paragonu.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów ze sprzedaży elementów do wagonów tramwajowych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP Box).
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z dokonywanym przez Pana zakupem towarów przeznaczonych do prowadzenia bloga o tematyce kulinarnej oraz kręcenia materiałów video.
Wobec Państwa znajdzie zastosowanie wyłączenie z tego obowiązku przewidziane w art. 16 ust. 7a pkt 1 ustawy, który stanowi, że obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego nie ma zastosowania do podmiotów produkujących energię elektryczną z generatorów o łącznej mocy nieprzekraczającej 1 MW, która jest zużywana przez te podmioty, pod warunkiem, że od wyrobów energetycznych wykorzystywanych do produkcji
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Uznanie rozlewu napojów alkoholowych za produkcję alkoholu oraz obowiązek nakładania banderol legalizacyjnych.
Sprzedaż całości kompleksu, na który składają się działki nr 1, 2, 3, 4 i 5 zabudowane budynkami i budowlami lub nieodpłatne przekazanie na rzecz Gminy Miejskiej 50% udziałów w prawie własności nieruchomości w związku z art. 7 ust. 1 ustawy należy uznać za dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust 1 pkt 1 ustawy, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży rzeczy używanych.
Określenie właściwej stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sprzedaży wirtualnej waluty oraz kont w grze komputerowej.
Obowiązek oznaczania znakami akcyzy.
1. Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym oferowane przez Spółkę Produkty są produktami wytworzonymi przez Spółkę w rozumieniu art. 18eb ust. 2 ustawy o PDOP, uprawniającymi do skorzystania z odliczenia, o którym mowa w art. 18eb ustawy o PDOP? 2. Czy Nowe Produkty stanowią „produkty dotychczas nieoferowane”, o których
Uznanie Sprzedającego za podatnika a sprzedaż za opodatkowaną podatkiem VAT bez uwzględnienia zwolnienia z art 43. ust. 1 pkt 9.
Obowiązek składania deklaracji kwartalnych oraz prowadzenia ewidencji wyrobów zwolnionych od akcyzy ze względu na przeznaczenie.
Czy w przypadku gdy blisko 100% przychodów pochodzi ze sprzedaży cyfrowych wersji książek prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży lokali w stanie deweloperskim stawką ryczałtu w wysokości 5,5%, tj. według przepisów art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o ryczałcie.
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów ze sprzedaży kursów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.