Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.123.2022.2.ACZ
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej.
prawa do zrezygnowania ze zwolnienia podmiotowego dotyczącego najmu oraz zarejestrowania się do podatku od towarów i usług jako czynny podatnik VAT
W zakresie skutków podatkowych najmu długoterminowego nieruchomości położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii: wartość początkowa, ujawnienie, podatek u źródła, MLI, różnice kursowe i odsetki do wartości początkowej, grunty, skutki sprzedaży.
Najem przedmiotowych lokali mieszkalnych nie będzie wykonywany w ramach działalności gospodarczej oraz nie będą one związane z taką działalnością, więc przychód uzyskany z tego najmu zaliczyć należy do przychodów ze źródła określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jako przychody z ww. źródła, środki otrzymane przez Wnioskodawcę z najmu trzech wskazanych lokali
Opodatkowanie przychodu z najmu lokalu mieszkalnego.
Czy w stanie faktycznym opisanym we wniosku uzyskane przez Wnioskodawcę i jego żonę przychody z najmu lokali mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 8,5% jako przychody z najmu prywatnego?
Czy opłaty, związane z użytkowaniem przedmiotu najmu należne spółdzielni mieszkaniowej, ponoszone przez najemcę i wpłacane bezpośrednio na konto Wnioskodawczyni, będą stanowiły składniki przychodu z tego najmu, jeśli z umowy wynika, że najemca jest zobowiązany do ich ponoszenia, a Wnioskodawczyni w jego imieniu przekazuje te opłaty na konto spółdzielni mieszkaniowej?
skutki podatkowe osiągania przychodu z tytułu udostępniania stron internetowych, dotyczących wpłacania zaliczek na podatek oraz braku obowiązku składania PIT-ZG
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w ramach najmu prywatnego lokalu mieszkalnego nie będącego składnikiem majątku związanym z działalnością gospodarczą powinny być zakwalifikowane do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych najem, podnajem, dzierżawa
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że w przedstawionym stanie faktycznym, przychody uzyskiwane przez Wnioskodawczynię w zakresie wynajmu pomieszczeń w lokalu mieszkalnym powinny być zakwalifikowane do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. najmu, a nie do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy tj. pozarolniczej
Czy przychody Wnioskodawczyni z najmu lub dzierżawy opisanych nieruchomości stanowić będą przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w konsekwencji będą mogły być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach typu revenue sharing.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach typu revenue sharing.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z najmu nieruchomości 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
W jaki sposób obliczyć kwotę przychodu z najmu mieszkania, która powinna zostać opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Możliwość opodatkowania ryczałtem przychodów z najmu lokalu użytkowego nie związanego z działalnością gospodarczą, pomimo że przedmiotem działalności jest m.in. wynajem i zarządzanie nieruchomościami.
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskiwanych z udostępniania miejsca reklamowego na blogu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Czy możliwe jest utrzymanie ryczałtu w odniesieniu do prywatnego najmu dwóch mieszkań w budynku mieszkalnym Wnioskodawcy?
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do płacenia podatku z tytułu najmu, jeżeli fizycznie nie będzie otrzymywał żadnych pieniędzy?
Czy w związku z zawartą pomiędzy współwłaścicielkami umową określającą zasady korzystania z działki X, dopuszczalne jest rozliczanie przychodu i kosztów z tytułu wynajmu działki X w całości przez Wnioskodawczynię, jeżeli współwłaścicielkami tej działki są także Jej pełnoletnie córki?
Czy wybrana przez Wnioskodawcę forma opodatkowania podatkiem dochodowym ryczałt ewidencjonowany od przychodów jest prawidłowa?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo wyboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu dochodów z najmu części nieruchomości w myśl art. 9 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?