Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.543.2024.2.MST
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe prowadzenia działalności w formie spółki LLC.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia przez polskiego rezydenta podatkowego nieruchomości w położonej na terytorium USA.
Ustalenie czy zbiorowe certyfikaty rezydencji stanowią certyfikat rezydencji w rozumieniu ustawy o CIT.
Ulga na powrót - dochody z zagranicznej spółki.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statku oraz rezydencji podatkowej.
Skutki podatkowe świadczenia usług na rzecz Sił Zbrojnych USA stacjonujących w Polsce oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przez amerykańskiego rezydenta podatkowego.
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia wdowiego z USA.
Opodatkowanie w Polsce renty wdowiej, otrzymywanej z USA.
Ustalenie, czy w związku z rozwiązaniem LLC, w której Fundacja rodzinna (Wnioskodawca) będzie Wspólnikiem, skutkującym przeniesieniem na rzecz Wnioskodawcy aktywów i zobowiązań rozwiązywanej LLC, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy, który byłby wyłączony ze stosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania świadczenia wdowiego.
Opodatkowanie w Polsce renty wdowiej otrzymywanej z USA
Czy certyfikat posiadający datę wystawienia i potwierdzający rezydencję podatkową wspólnika zagranicznego na dzień wystawienia, będzie ważny przez kolejnych 12 miesięcy od dnia wystawienia certyfikatu na podstawie art. 26 ust. 1i u.p.d.o.p?
Określenie czy świadczenie małżeńskie wypłacane przez amerykańską administrację Social Security może być uznane za świadczenie rodzinne w Polsce na podstawie „przepisów o świadczeniach rodzinnych w Polsce” i tym samym zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako świadczenie rodzinne.
Określenie czy świadczenie wdowie wypłacane przez amerykańską administrację Social Security może być uznane za świadczenie rodzinne w Polsce na podstawie „przepisów o świadczeniach rodzinnych w Polsce” i tym samym zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako świadczenie rodzinne.
Ustalenie rezydencji podatkowej pracownika uniwersytetu i miejsca opodatkowania.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skoro dziecięca renta inwalidzka jest, zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Klientkę, świadczeniem rodzinnym, wynikającym z pracy ojca niepełnosprawnego dziecka w USA, i nabyciem przez niego praw emerytalnych – to świadczenie to jest w Polsce zwolnione od podatku na podstawie cytowanego powyżej art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego dla świadczenia pieniężnego dla byłego współmałżonka otrzymywanego na podstawie amerykańskich przepisów federalnych.
Chociaż w przedmiotowej sprawie spełnienie warunków niepobrania podatku u źródła tj. kwalifikacji wypłacanych należności do zysków przedsiębiorstwa winno wynikać z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską a krajem danego kontrahenta to jednak obowiązki płatnika wynikają z art. 26 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (tzw. exit tax) w związku z uczestnictwem w planie motywacyjnym i zmianą rezydencji podatkowej.
W zakresie skutków podatkowych uczestniczenia w programie motywacyjnym z USA.