Interpretacja indywidualna z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.708.2024.1.AKA
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z zabezpieczeniem Nieruchomości oraz pracami remontowymi, a także odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych.
Możliwość skorzystania z ulgi na zabytki.
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na realizację Zadania pn.: „(…)”, z zastosowaniem prewspółczynnika.
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług w związku z wypłatą wynagrodzenia za zwolnienie z obowiązku wykonania prac remontowych.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na remont dwóch mieszkań, w których Wnioskodawczyni realizuje własne cele mieszkaniowe.
Zwolnienie od podatku dochodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej, wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wydatków poniesionych na remont dachu polegający na wymianie pokrycia dachowego z orynnowaniem i obróbkami oraz przebudową kominów na budynku.
Okoliczności sprawy nie pozwalają na odliczenie podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem mediów, ewentualnych remontów, wymiany umeblowania i wyposażenia lokalu. Prawo to przysługuje, pod warunkiem niewystąpienia przesłanek wykluczających odliczenie podatku naliczonego, o których mowa w art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług.
W budynku, który zajmuje nasza firma (wraz z trzema innymi), wykonaliśmy roboty budowlane mające na celu przystosowanie (zaadaptowanie) pomieszczeń, których jesteśmy najemcą, na potrzeby prowadzonej przez nas działalności. Ponadto wymieniliśmy spaloną z naszej winy instalację elektryczną w całym budynku. Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na adaptację wynajmowanych
Przepisy podatkowe nie definiują pojęcia „remont” oraz nie określają różnic między wydatkami remontowymi a ulepszającymi środek trwały. W praktyce rozgraniczenie tych dwóch pojęć budzi wiele wątpliwości i stanowi pole do dowolnej interpretacji przepisów dotyczących tego zagadnienia przez organy podatkowe.