Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.424.2024.2.PRM
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Skutki podatkowe opodatkowania transakcji zakupu i sprzedaży Telefonów używanych.
Opodatkowanie sprzedaży używanej odzieży i butów przy zastosowaniu procedury VAT-marża. Podstawa opodatkowania tej sprzedaży.
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanych towarów (sprzęt fotograficzny i akcesoria fotograficzne) przy zastosowaniu procedury VAT-marża.
Zastosowanie procedury VAT-marża do sprzedaży obuwia nabytego od osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, na rzecz klientów niebędących podatnikami.
Procedura VAT marża do sprzedaży części do pojazdów samochodowych pochodzących z demontażu.
Możliwość zastosowania szczególnej procedury opodatkowania przy sprzedaży używanych sprzętów RTV, których nabycie udokumentowane zostanie dowodami wewnętrznymi bez danych personalnych sprzedających
Brak prawa do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług noclegowych (hotelowych) lub gastronomicznych albo jednych i drugich, świadcząc jednocześnie usług turystyki opodatkowane na zasadach innych niż określone w art. 119 ustawy, pomimo uchylenia art. 88 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy.
Podstawa opodatkowania przy sprzedaży samochodu w procedurze VAT-marża.
Możliwość zastosowania szczególnej procedury dla dostawy telefonów komórkowych i ustalenie podstawy opodatkowania zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na naprawę oraz na części do samochodu, który sprzedawany jest w procedurze VAT-marża.
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanego sprzętu przy zastosowaniu procedury VAT-marża.
Kwestia możliwości zastosowania procedury VAT-marża dla sprzedaży monet kolekcjonerskich wniesionych do Spółki aportem.
Opodatkowanie Usług nr 1-7 świadczonych na rzecz zamawiających oraz prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług noclegowych wykorzystywanych do świadczenia Usług nr 1-7 na podstawie art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt lit. c) i art. 119 ust. 4 ustawy o VAT.
Zastosowanie jednej właściwej stawki podatku VAT dla organizacji Usług nr 1-7 oraz uznanie, że usługa noclegowa jest elementem składowym kompleksowych Usług nr 1-4.
Podstawę opodatkowania z tytułu odsprzedaży biletów lotniczych ustala się zgodnie z art. 119 ustawy i w związku z tym za podstawę opodatkowania należy uznać marżę wyliczoną zgodnie z art. 119 ust. 2 ustawy.
Miejsce opodatkowania usług najmu krótkoterminowego samochodów osobowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienie kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Skutki podatkowe w podatku VAT zawarcia umów kupna-sprzedaży ruchomości z zastrzeżonym prawem odkupu w przypadku skorzystania przez sprzedających z tego prawa.
Świadczenie podatnika polegające na zakupie usług noclegowych od innych podatników i na ich odsprzedaży innym podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą jest objęte procedurą VAT marża przewidzianą dla usług turystycznych. Procedura ta ma zastosowanie nawet wtedy, gdy nie prowadzimy działalności jako biuro podróży. Potwierdził to TSUE w wyroku z 29 czerwca 2023 r. w sprawie C-108/22, który odpowiadał
Otrzymaliśmy fakturę VAT marża za usługę wykonaną w maju i wystawioną w czerwcu (data sprzedaży majowa). Na podstawie tej faktury wystawiliśmy refaktury w czerwcu z obowiązkiem podatkowym za czerwiec. W lipcu otrzymaliśmy korektę faktury (zmniejszenie całości kwoty). Wystawiliśmy korekty do wcześniej wystawionych refaktur. W lipcu otrzymaliśmy poprawnie wystawioną fakturę VAT marża za usługę wykonaną
Możliwość opodatkowania sprzedaży używanego, ekskluzywnego obuwia sportowego przy zastosowaniu procedury VAT marża.
Prawo do zastosowania procedury szczególnej VAT-marża, przy dostawie monet kolekcjonerskich uprzednio importowanych na terytorium innego państwa członkowskiego.
Możliwość stosowania szczególnej procedury w zakresie dostawy towarów używanych i ustalenia podstawy opodatkowania przy sprzedaży telefonów komórkowych zakupionych od osób fizycznych
Opodatkowanie sprzedaży towarów przy zastosowaniu procedury VAT marża.