Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.691.2024.2.PS
Potrącalność wydatków na nabycie materiałów marketingowych.
Potrącalność wydatków na nabycie materiałów marketingowych.
Skutki podatkowe planowanego połączenia spółek.
Rozpoznanie wydatków na zakup licencji programu kadrowo-płacowego jako koszt podatkowy w momencie ich poniesienia, tj. jako koszt pośredni, bez względu na to, czy na gruncie ustawy o rachunkowości będą one rozliczane w czasie poprzez rozliczenia międzyokresowe kosztów lub odpisy amortyzacyjne
Określenie limitu przychodów z działalności gospodarczej i działalności rolniczej.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie Wnioskodawca powinien zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatek opisany w sytuacji 1-7.
Ustalenie, czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 492 § 1 pkt 1 KSH, poprzez przejęcie dwóch Spółek, opodatkowanych na zasadach ogólnych i spełniających przesłanki wskazane w art. 28j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a które z dniem przejęcia zamkną księgi rachunkowe, sporządzą sprawozdania finansowe oraz dokonają rozliczeń i ustaleń
• Spełnienie warunków ustawowych do zakwalifikowania wydatku z tytułu zapłaty równowartości renty planistycznej do kosztu uzyskania przychodu. • Zapłata równowartości renty planistycznej stanowiąca część ceny zakupu nieruchomości powinna zostać ujęta w kolumnie 10 księgi przychodów i rozchodów.
Konieczność prowadzenie ksiąg rachunkowych
1. Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego, z uwagi na fakt, że rozliczenie Połączenia Spółek nastąpiło metodą łączenia udziałów opisaną w art. 44c UoR, I w konsekwencji nie nastąpiło zamknięcie ksiąg rachunkowych ani zakończenie roku podatkowego Wnioskodawcy i Spółki Przejmowanej, Wnioskodawca powinien uwzględnić w rozliczeniu z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za rok podatkowy
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej z rodzinnego gospodarstwa rolnego na podstawie norm szacunkowych.
moment opodatkowania przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej
W zakresie prawidłowości zaewidencjonowania nabytych lokali w PKPiR jako towary handlowe.
Stawka podatku VAT dla dostawy miejsca postojowego znajdującego się w częściach wspólnych budynku, w którym znajduje się nabywany lokal mieszkalny.
Stawka podatku VAT dla dostawy lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z oznaczonego indywidualnie miejsca postojowego usytuowanego w częściach wspólnych budynku mieszkalnego.
Stawka podatku VAT dla dostawy miejsc postojowych.
Stawka podatku dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Stawka podatku dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Stawka podatku VAT dla dostawy miejsca parkingowego lub komórki lokatorskiej, dla których prowadzone są odrębne Księgi wieczyste.
Ustalenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu zbycia pakietu wierzytelności, tj. zastosowanie art.12 ust.1 w zw. z art.12 ust.3 a updop.
Czy wartość zakupionych materiałów, usług obcych i wartość pracy pracowników stanowią koszty uzyskania przychodów w momencie poniesienia, a w sporządzonym na koniec roku remanencie poniesione nakłady Wnioskodawca powinien wycenić jako produkcja w toku?
Czy w przypadku Opłaty Podstawowej oraz Opłaty Dodatkowej przychód powstanie dla Wnioskodawcy dopiero w momencie otrzymania przez Wnioskodawcę zapłaty na jego rzecz takiej Opłaty i w konsekwencji dopiero w tym momencie powstanie w przypadku Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)?
przychody z najmu przedmiotowego lokalu mieszkalnego wycofanego z działalności gospodarczej stanowią źródło przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy po podjęciu decyzji o zaniechaniu inwestycji, poniesione przez Spółkę całkowite nakłady na budowę sieci gazowej i zakup urządzeń gazowych będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 4f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w dacie fizycznej likwidacji tych elementów inwestycji, które można ze względów technicznych poddać takiej likwidacji oraz w dacie księgowo
Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej prawa do znaku towarowego, który nie jest ujawniony w księgach Spółki Jawnej, a zostanie ujawniony w księgach spółki z o.o., na dzień dokonania aportu przedsiębiorstwa Spółki Jawnej do sp. z o.o., stanowić będą koszt uzyskania przychodu w sp. z o.o.?Od jakiego momentu można uznawać amortyzację za koszt uzyskania przychodu?