Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 1 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.255.2024.5.MC
WIS-W usługa - dostarczanie drogą elektroniczną poprzez stronę internetową w formacie pdf kart pracy/ebooka.
WIS-W usługa - dostarczanie drogą elektroniczną poprzez stronę internetową w formacie pdf kart pracy/ebooka.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Obowiązki podatkowe wynikające z prowadzenia działalności nierejestrowanej oraz sposób dokumentowania osiąganych przychodów.
Zastosowanie zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali aukcyjnych do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup towarów, nabytych za pośrednictwem portali aukcyjnych do kosztów uzyskania przychodu (dokumentowanie wydatków).
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – dostęp online do serwisu (…) obejmującego materiały i zadania przygotowujące do matury (…).
Prowadzona sprzedaż wskazanych w opisie sprawy telefonów komórkowych, komputerów, laptopów, konsol do gier oraz akcesoriów sklasyfikowanych w PKWiU 26, nie będzie stanowiła sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. f) tiret drugie ustawy. Jak wynika z opisu sprawy, sprzedaż urządzeń elektronicznych wnioskodawca zamierza realizować wyłącznie stacjonarnie, bez udostępniania ich do sprzedaży
Zastosowanie zwolnienia z ewidencji sprzedaży na kasie rejestrującej.
Czy środki pieniężne, które wpływały na rachunek bankowy na opłacenie kosztów przesyłki zakupionego towaru stanowią przychód z działalności gospodarczej w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego?
Kwestia uznania opisanej transakcji za dostawę towarów, określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów, dokumentowania sprzedaży oraz obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej
Opodatkowanie przychodów osiągniętych z tytułu udzielenia licencji niewyłącznej na wykorzystanie zdjęć i filmów na platformach typu „microstock”.
Brak obowiązku uiszczenia opłaty z tytułu sprzedaży napojów, o których mowa w art. 12a ust. 1 ustawy, za pośrednictwem Sklepu internetowego na rzecz klientów indywidualnych będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej, tj. konsumentów
Zastosowanie procedury unijna VAT-OSS do dostawy towarów oraz zwolnienia z obowiązku zaewidencjonowania przy pomocy kasy rejestrującej.
WIS USŁUGA – udostępnianie drogą elektroniczną 15 książek (za pośrednictwem platformy internetowej Wnioskodawcy).
Uznanie transakcji za dostawę towarów, określenie miejsca opodatkowania, obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS, dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej
Dotyczy zwolnienia z obowiązku ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w zakresie detalicznej sprzedaży towarów za pośrednictwem serwisu aukcyjnego (...) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Brak obowiązku ewidencjonowania sprzedaży krajowej i eksportowej za pośrednictwem e-platformy na rzecz Konsumentów przy zastosowaniu kasy rejestrującej i jej dokumentowania poprzez wystawienie paragonów fiskalnych.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym.
Naliczane przez portal sprzedażowy dodatkowe opłaty (chargebacks) obniżające należny przychód za sprzedane towary, nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, a co za tym idzie nie pomniejszają uzyskanego przez Spółkę przychodu ze sprzedaży towarów podlegającego opodatkowaniu.
Dropshipping podstawa opodatkowania, moment powstania przychodu, sposób ewidencjonowania sprzedaży.
Zakwalifikowanie do przychodów opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanym otrzymywanych kwot na pokrycie kosztów dostawy zamówionych towarów (opłaty kurierskie)
Rozliczanie faktur korygujących "in plus" oraz "in minus" dotyczących usług zwolnionych.
W konsekwencji przedmiotowe karty podarunkowe nie mieszczą się w definicji towaru, w rozumieniu w art. 2 pkt 6 ustawy. Jednocześnie zakup wskazanych przez Wnioskodawcę kart podarunkowych nie stanowi świadczenia usług, w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.