Interpretacja indywidualna z dnia 9 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.312.2024.2.EW
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia.
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia.
Rozliczenie przychodów oraz kosztów ze wspólnego przedsięwzięcia.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Określenie skutków podatkowych wzajemnych rozliczeń i płatności dokonywanych w ramach umowy Konsorcjum, związanych z realizowaną Inwestycją.
W kwestii dokumentowania rozliczeń pomiędzy wnioskodawcą a bankiem będącym liderem konsorcjum.
Ustalenia: - czy środki pieniężne wpłacane przez Partnera kapitałowego na rzecz Wnioskodawcy tytułem uczestnictwa w Spółce cichej nie stanowią przychodu Wnioskodawcy w rozumieniu przepisów ustawy o CIT, - czy przychodami podatkowymi oraz kosztami uzyskania przychodów Wnioskodawcy w związku z uczestnictwem w Spółce cichej będą wpływy osiągnięte w ramach realizacji inwestycji przez Spółkę cichą oraz
Ustalenie czy pokrycie przez Bank części kosztów wspólnego przedsięwzięcia stanowi wydatek zaliczany do kosztów uzyskania przychodów oraz czy otrzymanie wskazanej kwoty przez Faktora, tytułem pokrycia części kosztów wspólnego przedsięwzięcia, stanowi przychód podatkowy w dniu jego otrzymania.
W zakresie ustalenia: • czy spółka A. I. Sp. z o.o. w proporcji do posiadanych udziałów w A. I. Sp. z o.o. sp.j. prawidłowo zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów koszty usług prawnych wynikających z odwołania od wyniku przetargu w proporcji 50% ogółu kosztów poniesionych przez konsorcjum zgodnie z zapisami porozumienia do umowy konsorcjum w dacie ich poniesienia, • czy spółka A. I. Sp. z o.o. w
Uznanie wypłaty przypadającego na Wnioskodawcę udziału w zysku z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania ww. czynności.
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania praw do korzystania z Produktów, uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę w związku z Kosztami Wspólnymi i Kosztami Usług za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur zakupowych.
Czy Wnioskodawca, w związku z otrzymaniem od Podmiotu DE noty obciążeniowej, wystawionej na kwotę odpowiadającą wartości wynagrodzenia wypłacanego przez Podopiecznego Spółce, w części przypadającej, zgodnie z Umową kooperacyjną, Podmiotowi DE, powinien rozpoznać i opodatkować, w ramach mechanizmu odwrotnego obciążenia, czynność tą jako tzw. import usług.
Kwota wynagrodzenia, wypłacona liderowi przez kontrahenta na podstawie wystawionej faktury VAT obejmująca całość wynagrodzenia wynikającego z umowy zawartej przez konsorcjum z kontrahentem, będzie przychodem lidera w całości natomiast kwoty wynikające z faktur VAT wystawione przez partnera na rzecz lidera konsorcjum będą stanowiły koszt uzyskania przychodu lidera.
Określenie czy przychodem będzie wartość udziałów wyrażona w cenie określonej w umowie ich zbycia.
Opodatkowanie i zwolnienie z opodatkowania czynności wykonywanych przez multiagenta, niepodleganie opodatkowaniu rozliczeń w ramach Konsorcjum oraz opodatkowanie czynności wykonywanych przez Lidera konsorcjum, za które otrzymuje wynagrodzenia za pełnienie tej funkcji.
Rozliczenia przychodów i kosztów jego uzyskania przez członków umowy konsorcjum.
Opodatkowanie i dokumentowanie usług świadczonych na rzecz członka Konsorcjum (Lidera Konsorcjum) w zamian za otrzymywane wynagrodzenie oraz opodatkowanie czynności podziału wynagrodzenia wypracowanego przez Konsorcjum, a także prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach wystawianych przez członka Konsorcjum (Lidera konsorcjum).
Czy w razie wypłaty Udziału w Zysku na rzecz X Sp. z o.o. w przypadku Asset Deal, koszt uzyskania przychodu poniesiony w związku z tą wypłatą, jako koszt bezpośrednio związany z przychodem, będzie dla SPV potrącalny zgodnie z art.15 ust. 4, 4b i 4c Ustawy o CIT, według daty jego poniesienia rozumianej jako dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury albo dzień
w zakresie ustalenia: 1. czy środki pieniężne otrzymywane przez Dewelopera w związku z komercjalizacją gier wytworzonych zgodnie z umowami projektowymi zawartymi przez Dewelopera i Inwestora, polegającą na odpłatnej dystrybucji/sprzedaży/licencjonowaniu treści cyfrowych (w tym na nośnikach fizycznych), jak również uzyskiwaniu wynagrodzenia od reklamodawców, stanowią w całości przychody Wnioskodawcy
możliwości i momentu uznania za koszty uzyskania przychodów zaliczkowo wypłaconego zysku jest nieprawidłowe oraz ustalenia, czy zasady współpracy z Partnerem przy zakupie lub sprzedaży towarów nie stanowią usług wymienionych w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT
uznanie wypłaty udziału w zysku należnego Partnerowi z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia określonego w Umowie Konsorcjum za wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, obowiązek wystawienia faktury przez Partnera z tytułu udziału w zysku we wspólnym przedsięwzięciu zawierającej kwotę podatku, prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Lidera z tytułu
w zakresie sposobu rozpoznania przychodów i kosztów w związku z realizacja umowy konsorcjum.
Czy w świetle art. 5 Ustawy o CIT, każdy z Partnerów powinien zaliczyć do swoich kosztów wykazywanych dla celów podatkowych taką część kosztów ponoszonych w związku z działalnością Konsorcjum, jaka odzwierciedla Udział tego Partnera w Konsorcjum (przy czym uznanie tego kosztu za koszt uzyskania przychodów nastąpi przy uwzględnieniu zasad wynikających z art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT)?
Brak opodatkowania rozliczeń finansowych obejmujących podział kosztów dokonywanych przez uczestników konsorcjum w ramach wspólnego przedsięwzięcia.