Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDSB1-2.4019.4.2024.2.DS
Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami
Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami
Uznanie sprzedaży Części Zregenerowanej za świadczenie usług, określenia momentu powstania obowiązku podatkowego, wykazania sprzedaży Części Zregenerowanej w JPK_V7M oraz ustalenie podstawy opodatkowania oraz uznania wpłat otrzymanych od Klienta za zaliczkę.
Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami
Zaliczenie kosztów zaniechanej inwestycji (wdrożenie platformy e-commerce) do kosztów uzyskania przychodu.
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania wpłat od anonimowych patronów.
Skutki podatkowe najmu sezonowego nieruchomości za pośrednictwem platformy internetowej.
Uznanie sprzedaży towarów na rzecz klientów za sprzedaż na odległość towarów importowanych oraz miejsce opodatkowania ww. transakcji.
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość oraz miejsce jej opodatkowania.
WIS usługa – „wyświetlenie na liście (…)”.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania środków pieniężnych od osób wspierających.
WIS USŁUGA – udostępnianie 5 czasopism w formie elektronicznej na okres 7 dni (za pośrednictwem platformy internetowej Wnioskodawcy).
Uznanie wykonywanej na rzecz klientów działalności polegającej na tworzeniu grafiki na gotowym produkcie za świadczenie usług elektronicznych oraz możliwość rozliczania podatku VAT w ramach procedury szczególnej VAT-OSS.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania wpłat od widzów podczas transmisji.
Uznanie, czy dokonywane przez Wnioskodawcę czynności spełniają definicję art. 15 ust. 2 ustawy o VAT i czy jest podatnikiem VAT.
Skoro dostęp do ww. platformy – jak Państwo podajecie – zostaje nadany w momencie zatrudnienia i realizowany jest przez przeglądarkę internetową za pośrednictwem komputera, telefonu komórkowego czy tabletu i aktywny jest do ostatniego dnia zatrudnienia – można rzec, że korzystanie przez pracownika z platformy internetowej jest jego obowiązkiem (wynika z faktu zatrudnienia i z wewnętrznych regulacji
czy płatności dokonywane przez Wnioskodawcę z tytułu usług świadczonych w ramach umowy partnerskiej (obsługa klienta, udostępnienie platformy sprzedażowej), faktycznym, mieszczą się w kategorii płatności za usługi niematerialne na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT i konsekwentnie są objęte ryczałtowym opodatkowaniem