Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.495.2024.3.MJ
Skutki podatkowe zbycia działki rolnej otrzymanej nieodpłatnie w wyniku działu spadku.
Skutki podatkowe zbycia działki rolnej otrzymanej nieodpłatnie w wyniku działu spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia działki rolnej (części nabytej w drodze spadku oraz części przypadającej na udział nabyty ponad pierwotny udział spadkowy w wyniku działu spadku).
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości rolnej nabytej w spadku i w dziale spadku i możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (działki) otrzymanej w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (działki) otrzymanej w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego oraz udziału w garażu oraz działki - nabycie w drodze spadku po zmarłej matce/w drodze działu spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości otrzymanej w spadku i wyniku działu spadku.
Skutki podatkowe otrzymania przez spadkobiercę spłaty w ramach działu spadku.
W zakresie opodatkowania sprzedaży gospodarstwa rolnego nabytego w drodze spadku i działu spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości.
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości, nabytego w drodze zniesienia współwłasności, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe wynikające ze sprzedaży działek po śmierci męża nabyte wcześniej do majątku wspólnego na zasadzie wspólności majątkowej małżeńskiej.
Skutki podatkowe dotyczące sprzedaży gospodarstwa rolnego (spadkobranie, brak źródła przychodu i brak zwolnienia przedmiotowego)
odpłatne zbycie nieruchomości nabytej w spadku i dziale spadku
Sprzedaż przez Wnioskodawczynię działek nie stanowi źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, gdyż sprzedaż ta miała miejsce po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie przedmiotowej nieruchomości przez spadkodawczynię, tj. przez matkę Wnioskodawczyni, czyli od końca 1976 r. Tym samym nie powstanie obowiązek zapłaty
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Planowane odpłatne zbycie udziałów w lokalu mieszkalnym, jakie zostały przez Wnioskodawczynię nabyte w drodze spadku po rodzicach nie będzie stanowić dla Niej źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z uwagi na upływ pięcioletniego terminu, liczonego od dnia nabycia nieruchomości przez spadkodawców. Natomiast planowane odpłatne zbycie
Z uwagi na panujący w małżeństwie Wnioskodawczyni ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej nie można wyodrębnić udziałów, które Wnioskodawczyni oraz jej mąż posiadali w chwili nabycia własności działki budowlanej, na której wybudowali dom oraz garaż wolnostojący, wobec których otrzymali zgodę na użytkowanie w 2008 r. Z tego względu Wnioskodawczyni nie mogła ponownie nabyć udziału w przedmiotowym prawie
Czy sprzedaż przedmiotowej działki (części gospodarstwa rolnego) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów związanych ze sprzedażą budynków mieszkalnych wznoszonych przez Wnioskodawcę w ramach działalności gospodarczej na gruntach pozyskanych nieodpłatnie w wyniku dziedziczenia może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wartość gruntu według ceny rynkowej ustalonej w aktualnej wycenie?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części gospodarstwa rolnego nabytego w drodze spadku, nabytego w drodze działu spadku po zmarłym bracie oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.