Korekty sprzedaży krajowej – faktury, sprzedaż kasowa, JPK_V7
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Dotyczy rozliczeń związanych ze zwrotem towaru.
Rozliczenia zwrotu towarów i ich przemieszczenia.
Moment rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyjmowanych z magazynu konsygnacyjnego, korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w przypadku zwrotu towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz możliwość zastosowania procedury samofakturowania.
Prawa do obniżenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu za okres, w którym wystawiona zostanie przez Wnioskodawcę Faktura korygująca zmniejszająca, w przypadku gdy w odniesieniu do danej transakcji Spółka posiada/będzie posiadać dokumentację wskazaną w ramach Wariantów 1A-6B.
brak oznaczenia faktury korygującej, dokumentującej zwrot towarów nieznajdujących się w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”
Uznania zwrotu używanego towaru usługi za zwrot towarów w rozumieniu art. 29a ust. 10 pkt 2 ustawy oraz sposobu dokumentowania tego zwrotu.
Zmiany, które wprowadzono od 1 stycznia 2020 r. w wystawianiu faktur do paragonów, wzbudzają wątpliwości również co do zasad korygowania sprzedaży zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej. Paragon z NIP do 450 zł to faktura, więc w tym przypadku obowiązują takie same zasady jak przy korekcie pozostałych faktur.
Uwarunkowania biznesowe wymagają od podatników prowadzenia różnych akcji promocyjnych, rabatowych, które nie zawsze można zidentyfikować jak rabat zmniejszający VAT. Podatnicy, udzielając rabatów, szczególnie gdy sprzedają towary poniżej ceny nabycia, powinni pamiętać, aby dobrze udokumentować strategię marketingową takiej akcji promocyjnej. Z prowadzoną działalnością nieodłącznie wiążą się zwroty
Moment ujęcia faktur korygujących przy odwrotnym obciążeniu.
Skutki podatkowe zracjonalizowania procesu obsługi zwrotów produktów sezonowych.