Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.403.2024.2.ENB
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Uznanie świadczonych usług za usługę międzynarodowego transportu towarów oraz opodatkowanie tych usług stawką VAT w wysokości 0% na podstawie posiadanych dokumentów.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z realizacją usługi transportu samochodów oraz określenie daty wykazania sprzedaży tych usług transportu
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Zastosowanie 0% stawki VAT dla usług transportu międzynarodowego towarów oraz prawo do odliczenia podatku w związku z nabyciem takich usług.
Polski podatnik, który przewozi pasażerów w ramach transportu drogowego, ma obowiązek rozliczenia VAT proporcjonalnie w każdym z krajów, przez które przebiega trasa podróży. W związku z tym polskim podatnikom świadczącym tego rodzaju usługi niezbędna jest wiedza na temat rozliczeń VAT w poszczególnych krajach UE. W rozpoczętym od 15 numeru cyklu "Transport pasażerski w krajach UE" informujemy, jak
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnych świadczeń w związku z praktyką garażowania samochodów w miejscu zamieszkania pracowników oraz w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w pełnej wysokości wynikającego z faktur VAT dokumentujących wydatki dotyczące samochodów, o których mowa w art. 86a ust. 4 pkt 2 i ust. 9 pkt 2 ustawy o VAT.
W zakresie określenia właściwej podstawy opodatkowania dla wykonywanych czynności sprzedaży biletów lotniczych wraz z opłatą transakcyjną oraz prawa do odliczenia.
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania stawką 0% kompleksowych usług międzynarodowej spedycji towarów związanej z transportem międzynarodowym na podstawie posiadanych dokumentów.
stawka dla usług świadczonych na rzecz przewoźników lotniczych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach w tym faktur dokumentujących usługi noclegowe i gastronomiczne, w których wykazana zostanie błędna stawka podatku,
Wraz z Mk nr 7/2011 prenumeratorzy otrzymali ujednolicony tekst ustawy o VAT uwzględniający zmiany wprowadzone od 1 kwietnia 2011 r. Kwietniowe zmiany wprowadzone w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych zostały także skomentowane na łamach Mk nr 8/2011. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez MF objaśnienia zmian wprowadzonych od kwietnia w przepisach VAT.
opodatkowanie usług transportu międzynarodowego świadczonego na rzecz osób fizycznych
opodatkowanie usług transportu międzynarodowego świadczonego na rzecz podatników prowadzących działalność gospodarczą
Wykonujemy usługę transportową towaru z Litwy do Polski na rzecz firmy z siedzibą na Cyprze. Firma podała swój NIP z dwuliterowym kodem państwa CY. Czy powinniśmy wystawić fakturę ze stawką 0%, czy ze stawką "NP"?
Czy Wnioskodawca postępuje właściwie wystawiając faktury dla kontrahentów na konwoje i postoje związane z transportem międzynarodowym stosując stawkę 0%? Czy dla transportów, odbywających się poza terenem Unii, nie przebiegającym w jakikolwiek sposób na terenie Unii, a także postojów i konwojów związanych z tym transportem można stosować stawkę VAT 0% na podstawie stawki art. 83 ust. 3?
1. Jak należy naliczać podatek VAT z tytułu importu usługi transportowej od podwykonawcy spoza Unii jeśli transport wykonywany jest na pozaunijnej trasie tj. kraj spoza Unii do kraju spoza Unii? 2. Czy od usług konwoju i postoju związanych z taką usługą transportową również należy naliczyć podatek VAT i według jakiej stawki? 3. Jaki należy przyjąć podatek VAT przy imporcie usługi transportu międzynarodowego
Na zlecenie osoby nieprowadzącej działalności przewieźliśmy jej rzeczy z Ukrainy do Polski. Był to transport drogowy. Jak należy udokumentować tę usługę? Spełniamy warunki, aby zastosować stawkę 0%. Zleceniodawca zażądał wystawienia faktury.
Wykonujemy usługi międzynarodowego transportu drogowego towarów na Ukrainę i do Rosji. Jak powinny być wystawiane faktury według nowych zasad? Nasi kontrahenci to podmioty prowadzące działalność gospodarczą w swoich krajach. Czy możemy stosować stawkę 0%?
Opodatkowanie czynności, za które wypłacane jest wynagrodzenie w postaci zwrotu kosztów postoju oraz sposobu ich udokumentowania.
Czy poniesiony koszt na nabycie usługi organizacji odprawy celnej w transporcie międzynarodowym zafakturowanej przez Agencję Celną spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Stawka podatku dla usługi transportu kolejowego towarów na terytorium kraju, będącej częścią międzynarodowego transportu towarów.
stawka podatku od towarów i usług dla świadczenie przez Spółkę w kraju usługi polegającej na wysyłaniu poza Unię Europejską przyjętych od klientów przesyłek międzynarodowych przy założeniu, że faktyczną przesyłką zajmuje się kontrahent Spółki, tj. firma kurierska. Opis jaki powinien znajdować się na fakturze VAT wystawionej z tego tytułu przez Spółkę na rzecz klienta.