Interpretacja indywidualna z dnia 19 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.656.2023.1.DS
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży Nieruchomości zabudowanej.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży Nieruchomości zabudowanej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania nakładów przebudowanej infrastruktury elektroenergetycznej.
Kwalifikacja przychodów osiągniętych ze sprzedaży dokumentacji w formie cesji praw i obowiązków pod budowę farm fotowoltaicznych do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.
Ustalenie, czy wzniesienie obiektów – w ramach zawartej umowy PPP – stanowi odrębną od pozostałych obowiązków Partnera Prywatnego wynikających z ww. Umowy czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ustawy oraz uznanie zwrotnego przekazania dzierżawionego grunt (wraz z nakładami) na rzecz Podmiotu Publicznego za czynność niepodlegającą
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu zbycia przez małżonków udziałów w działkach (bez nakładów poniesionych przez dzierżawców) oraz podmiotu zobowiązanego do zafakturowania, zaewidencjnowania i zadeklarowania sprzedaży.
przeniesienie własności Nieruchomości i nakładów na Nieruchomość przez Spółkę dzieloną na rzecz Spółki B.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nakładów związanych z usunięciem kolizji
czy nakłady na budynki oraz maszyny i urządzenia przeznaczone do produkcji energii będą stanowić koszty kwalifikujące się do objęcia wsparciem na nowe inwestycje w rozumieniu § 8 ust. 1 Rozporządzenia, zwiększające limit dostępnego Spółce zwolnienia podatkowego i powinny być rozpoznane jako ww. koszty kwalifikujące się do objęcia wsparciem w momencie faktycznej zapłaty (zgodnie z zasadą kasową)
Interpretacja w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na przeniesienie sieci elektroenergetycznej.
W zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nakładów związanych z usunięciem kolizji kablowej.
Uznanie za dostawę towarów transakcji sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem stacji transformatorowej na rzecz spółki energetycznej oraz określenie podstawy opodatkowania ww. czynności.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w związku z zakończeniem umów najmu lokali, w których Spółka poczyniła określone nakłady inwestycyjne, rozpoznane jako inwestycje w obcych środkach trwałych, Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów tej części poniesionych nakładów, która nie została zaliczona do kosztów uzyskania przychodów poprzez podatkowe odpisy amortyzacyjne, w momencie
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, w związku z zakończeniem umów najmu lokali, w których Spółka poczyniła określone nakłady inwestycyjne, rozpoznane jako inwestycje w obcych środkach trwałych, Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów tej części poniesionych nakładów, która nie została zaliczona do kosztów uzyskania przychodów poprzez podatkowe odpisy amortyzacyjne, w momencie
Czy prawidłowe będzie przyjęcie do celów podatkowych wartości wynikających z operatu szacunkowego? Czy na podstawie opinii uprawnionego rzeczoznawcy spółka może wprowadzić do ewidencji nakłady inwestycyjne w obcych środkach trwałych (w wartościach wykazanych w operacie szacunkowym) i amortyzować je podatkowo?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji prawnopodatkowej poniesionych przez Spółkę nakładów i stawki amortyzacji podatkowej.
Czy Spółdzielnia powinna skorygować cenę nabycia w przypadku, gdy w drugim toczącym się postępowaniu sądowym zostanie zasądzona cena wyższa lub niższa, niż przyjęta do wyceny? /pytanie wymienione we wniosku jako 2/?
Czy Spółdzielnia postąpi prawidłowo ujawniając nakłady w ewidencji środków trwałych wg ceny nabycia? /pytanie wymienione we wniosku jako 1/Do ceny nabycia należy naliczyć cenę zaproponowaną przez Spółdzielnię w piśmie z dnia 26 lutego 2009 r., w którym określono wartość nakładów Pani X. na kwotę 188.364,00 zł. Na tę samą kwotę zostały też wytoczone przez Pani X sprawy o zwrot poniesionych nakładów.
1.Czy biorąc pod uwagę treść art. 14 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych dopuszczalne jest ustalenie ceny sprzedaży działki gruntu i budynku biurowego posadowionego na tej działce na poziomie ceny rynkowej gruntu i niezamortyzowanej wartości nakładów na wybudowanie budynku wynikającej z ksiąg Wnioskodawcy, z uwagi na fakt, że Wnioskodawca kupujący jest właścicielem
Czy wydatki poniesione w pierwszym i drugim etapie można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, czy należy traktować je jako inwestycję?
Jak należy poprawnie zakwalifikować poniesione nakłady inwestycyjne, przypadające na wykonanie fundamentów i kolumny (korpusu) zainstalowanych oraz zakupionych z importu maszyn energetycznych tj.
Jak powinny być rozliczone (księgowane) nakłady na to przedsięwzięcie i nakłady na ciągłą aktualizację tejże żywej ekspozycji i na inne tego samego typu przedsięwzięcia ?Czy prawidłowo zaliczane są w koszty podatkowe wydatki w kwocie 123 762,96 zł na zakup od C koncepcji marketingowej C, urządzeń ekspozycji i logo znaku C w miesiącach płatności faktury przez okres 2 lat tj. od 03.2007 r. do 02.2009
Czy prawidłowo zwiększono wartość początkową środka trwałego (zespół energetyczno-wiatrowy z Grupy 3 KŚT), przyjętego do użytkowania w marcu 2006 r., o poniesione w maju 2006 r. nakłady na ulepszenie i od czerwca 2006 r. naliczano amortyzację od zwiększonej na skutek ulepszenia wartości początkowej środka trwałego, przy stosowanej degresywnej metodzie amortyzacji z art. 16k?
Czy Strona ma prawo do amortyzowania inwestycji w obcych środkach trwałych i uznania odpisów amortyzacyjnych za koszty uzyskania przychodów - w tym m.in. w przypadku, gdy inwestycja została dokonana przez inny podmiot, a następnie nieodpłatnie przekazana Spółce.