Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Określenie źródła przychodów w działalności rozliczanej przy zastosowaniu norm szacunkowych dochodu - sprzedaż nieruchomości oraz ruchomości.
Sprzedaż całości kompleksu, na który składają się działki nr 1, 2, 3, 4 i 5 zabudowane budynkami i budowlami lub nieodpłatne przekazanie na rzecz Gminy Miejskiej 50% udziałów w prawie własności nieruchomości w związku z art. 7 ust. 1 ustawy należy uznać za dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust 1 pkt 1 ustawy, korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe darowizny ruchomości i nieruchomości na rzecz małżonki.
Uznanie, czy sprzedaż licytacyjna przedmiotowych ruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, oraz ustalenie, kto będzie podatnikiem, za którego komornik będzie zobowiązany do wystawienia faktury VAT i odprowadzenia podatku.
Czy Spółka w wyniku wejścia w reżim estońskiego CIT, powinna opodatkować estońskim CIT czynsz płacony na rzecz wspólnika (komplementariusza) Spółki z tytułu dzierżawy części nieruchomości i ruchomości wykorzystywanych w celu prowadzenia działalności gospodarczej Spółki, jako ukryty zysk?
Obowiązku ujmowania przy wyliczaniu prewspółczynnika dotacji przedmiotowych oraz obowiązku ujmowania przy wyliczaniu prewspółczynnika i proporcji ruchomych środków trwałych.
uznanie transakcji na gruncie podatku VAT za jedną czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, uznanie za podatnika Spółki z tytułu jednej czynności, zwolnienie od podatku oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego
Obowiązki podatkowe związane z nabyciem sieci wodociągowej.
W zakresie skutków podatkowych zbycia ruchomości.
Ustalenie, czy w związku z likwidacją Spółki wystąpi po jej stronie obowiązek podatkowy na terytorium Polski.
Ustalenie, czy w związku z likwidacją Spółki wystąpi po jej stronie obowiązek podatkowy na terytorium Polski.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania: czy Gmina będzie działała jako podatnik VAT w odniesieniu do transakcji wniesienia składników majątkowych (Nieruchomości i Ruchomości) aportem do Spółki; czy aport Nieruchomości i Ruchomości do Spółki będzie stanowił zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy; czy aport Nieruchomości będzie zwolniony od VAT na podstawie
Darowizna przedsiębiorstwa na rzecz córek podlega opodatkowaniu.
brak opodatkowania podatkiem VAT dostawy ruchomości w trybie egzekucji komorniczej
Ustalenie czy przy obliczaniu prewspółczynnika i proporcji należy pomniejszyć obrót i dochód o wartość sprzedanych nieruchomości i ruchomych środków trwałych.
opodatkowanie nieodpłatnego przekazania ruchomości nabytych w związku z realizacją zadań inwestycyjnych po wygaśnięciu lub rozwiązaniu umów dzierżawy, podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu nieodpłatnego przekazania określonych w pytaniu nr 1 ruchomości, wyłączenia z opodatkowania nieodpłatnego przekazania nakładów poniesionych przez Spółkę na przedmiot umów dzierżawy po wygaśnięciu lub rozwiązaniu
Zwolnienie od podatku czynności wniesienia aportu własności zabudowanych działek gruntu, prawo użytkowania wieczystego działki gruntu do Spółki w zamian za objęcie udziałów, opodatkowania czynności wniesienia aportu w postaci ruchomości do Spółki w zamian za udziały oraz podstawa opodatkowania dla tych czynności.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT według właściwej stawki dostawy: budynku jednokondygnacyjnego o powierzchni 132 m2 wraz z prawem użytkowania wieczystego i garażu o powierzchni 34 m2 ruchomości w postaci samochodu osobowego.
Ustalenie prawidłowej stawki podatku VAT dla transakcji sprzedaży działki zabudowanej oraz ruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego przekazania do używania (zbycia) środków trwałych do działalności gospodarczej współmałżonka.
prawo do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego przy nabyciu towarów i usług związanych z zakupem lub wytworzeniem infrastruktury badawczej oraz opodatkowania transakcji zawartej na podstawie umowy z organizacją naukowo-techniczną, jako odpłatnej dostawy towarów
Zwolnienie od podatku aportu nieruchomości oraz ruchomości.