Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.1011.2021.2.IK

uznanie transakcji na gruncie podatku VAT za jedną czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, uznanie za podatnika Spółki z tytułu jednej czynności, zwolnienie od podatku oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania transakcji na gruncie podatku VAT za jedną czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, uznania za podatnika Spółki z tytułu jednej czynności, zwolnienia od podatku oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego należało uznać za nieprawidłowe. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – w piśmie z 15 lutego 2022 r. (wpływ 24 lutego 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

E. (dalej jako „Spółka” lub „Wnioskodawca”) prowadzi działalność gospodarczą m in. w zakresie usług finansowych i jest z tego tytułu podatnikiem VAT czynnym. W ramach swej działalności gospodarczej rozważa rozpoczęcie świadczenia usług najmu na czas określony dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dalej jako „Kontrahent”). W ramach tych umów Spółka zawierałaby z Kontrahentem umowę, na mocy której ten odsprzedaje Spółce własną ruchomość, a następnie wynajmowałaby określoną ruchomość, będącą wyłączną własnością Spółki, za zapłatą czynszu, Kontrahentowi. Procedura zawarcia umowy przebiega w następujący sposób, iż Kontrahentowi są przedstawiane ogólne warunki do zapoznania oraz wycena danej ruchomości. Kontrahent podaje wstępną informację na temat przedmiotu podlegającego transakcji, w szczególności cenę zakupu i czas użytkowania, które to informacje są podstawą kalkulacji. W następnej kolejności sporządzana jest kalkulacja i przedstawiana propozycja Spółki w zakresie ceny zakupu danej ruchomości oraz warunków wynajmu ruchomości. Kontrahent po akceptacji warunków sprzedaży danego przedmiotu oraz warunków jego wynajmu podpisuje umowę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00