Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.123.2024.3.DR
W zakresie skutków podatkowych otrzymania przelewów środków pieniężnych od ojca.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania przelewów środków pieniężnych od ojca.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanego prądu, określenia podstawy opodatkowania tej czynności; określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej oraz obowiązku wystawienia faktury z tytułu wprowadzenia energii do sieci.
Jesteśmy jednostką budżetową (szkołą), za prąd rozliczamy się w systemie net billing. Jesteśmy zobowiązani do wystawiania faktur za depozyt wprowadzony do sieci po zbilansowaniu. Depozyt ten wykazany jest na fakturze jako wprowadzony i zbilansowany, jednak fizycznie rozliczony jest na fakturze w kolejnym miesiącu i niekoniecznie w całości. Zgodnie z przepisami faktura za depozyt powinna być wystawiona
Jak zakwalifikować na gruncie CIT oraz ustawy o rachunkowości zdarzenie gospodarcze polegające na pobraniu opłaty od zarządzania depozytem, którą otrzyma depozytariusz będący spółką ASI, zarządzającą obligacjami sektora prywatnego?
W zakresie ustalenia, czy wartość energii przekazywanej do sieci Sprzedawcy przez Wnioskodawcę, ustalona jako iloczyn ilości energii elektrycznej wynikającej z salda ujemnego i rynkowej ceny energii elektrycznej, stanowi przychód podatkowy na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w przypadku odpowiedzi twierdzącej, czy powinna ona zostać uwzględniona przez Wnioskodawcę przy
Skutki po stronie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu korzystania z pożyczki hedgingowej w ramach działalności związanej z najmem powierzchni sklepowych.
Uznanie wprowadzania do sieci energetycznej prądu, który jest produkowany/zostanie wyprodukowany w Instalacji zamontowanej na Obiekcie za działalność gospodarczą oraz odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku, Określenie podstawy opodatkowania dla wprowadzenia do sieci energetycznej prądu, który jest produkowany/zostanie wyprodukowany
Skutki podatkowe zawarcia umowy pośrednictwa w transakcji.
Uznanie, że Gmina działa jako podatnik VAT zobowiązany do rozliczenia podatku z tytułu energii elektrycznej wprowadzonej do sieci; obowiązek podatkowy z tytułu energii elektrycznej wprowadzonej do sieci powstanie w sposób opisany w art. 19a ust. 5 pkt 4 litera „a” oraz art. 19a ust. 7 ustawy o VAT; obowiązek wystawienia faktury VAT z tytułu energii wprowadzonej do sieci występuje w danym okresie rozliczeniowym
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wprowadzenia do sieci energetycznej wyprodukowanej energii elektrycznej oraz określenia podstawy opodatkowania.
Rozliczenie energii elektrycznej w ramach net-billingu.
Skutki podatkowe sprzedaży energii elektrycznej w postaci braku rozpoznania przychodu do opodatkowania z tytułu sprzedaży przez Spółkę energii elektrycznej poprzez wprowadzenie energii elektrycznej do sieci w systemie net-billingu w zamian za zmniejszenie zobowiązania wobec Sprzedawcy.
Obowiązki i prawa w podatku akcyzowym związane z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej.
Skutki podatkowe z tytułu rozliczeń w ramach net-billingu.
Rozliczenie energii elektrycznej w ramach net-billingu.
Dotyczy ustalenia, czy przejściowa nadwyżka energii wytworzona przez Wnioskodawcę przy użyciu instalacji fotowoltaicznej stanowi przychód do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie i wystawienie przez faktury dokumentującej sprzedaż energii oraz moment powstania obowiązku podatkowego.
Brak powstania przychodu z tytułu nadwyżki energii elektrycznej przekazanej do depozytu prosumenckiego.
W zakresie ustalenia, czy Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego i jego opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych tytułem nadwyżki energii wprowadzonej (oddanej) do sieci nad faktycznie pobraną - tzw. depozytu (inaczej: „sumy godzinowych sald ujemnych”), którego wartość pomniejsza jej zobowiązanie wobec Zakładu energetycznego.
Wydanie interpretacji indywidualnej - dotyczy czy Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu z tytułu nadwyżki energii wprowadzonej (oddanej) do sieci nad faktycznie pobraną, tzw. depozytu
Czy Spółka jest zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego i jego opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych tytułem nadwyżki energii wprowadzonej (oddanej) do sieci nad faktycznie pobraną - tzw. depozytu (inaczej: sumy godzinowych sald ujemnych), którego wartość pomniejsza jej zobowiązanie wobec Zakładu energetycznego?