Interpretacja indywidualna z dnia 26 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.814.2020.3.KF
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na świadczenie dodatkowe i odszkodowanie.
Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy wydatek w postaci prowizji zapłaconej przez Wnioskodawcę z tytułu zlecenia mu usługi stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?
w zakresie ustalenia momentu uzyskania przychodu z tytułu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy Spółka uprawniona będzie do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych wydatków na Świadczenie Dodatkowe oraz Odszkodowanie?
Czy zaliczka otrzymana przed sprzedażą praw wieczystego użytkowania działek wraz z prawem własności znajdujących się na nich budynkami, budowlami innymi urządzeniami, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie jej otrzymania?
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) Wnioskodawczyni może odliczyć zaciągnięty i spłacony w wysokości 126 341,61 zł kredyt na cele mieszkaniowe od otrzymanego przychodu w wysokości 400 000 zł, w sytuacji kiedy jego spłata nastąpiła zarówno przed jak i po sprzedaży przedmiotowego lokalu mieszkalnego?
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych odsetki płacone/otrzymywane przez Wnioskodawcę jako uczestnika z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu będą stanowiły odpowiednio jego koszty uzyskania przychodów albo przychody podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych na zasadzie kasowej, czyli w momencie obciążenia/uznania Rachunku Bieżącego uczestnika?
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przysługuje wnioskodawczyni zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wartość przekazanych Urządzeń Infrastrukturalnych będzie stanowić przychód podatkowy dla M na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy podlega opodatkowaniu przychód uzyskany z tytułu:- umorzenia w całości lub części zaległości podatkowych (np. w podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu, podatku od posiadania psa) oraz odsetek za zwłokę lub opłatę prolongacyjną,- przyznania 50 % bonifikaty w opłatach rocznych użytkownikom wieczystym gruntu,- przyznania bonifikaty przy nabyciu lokali przez ich najemców,- umorzenia
Spółka wnosi o wyjaśnienie: 1) art. 16 ust. 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w kwestii sposobu ustalania wyniku na sprzedaży wierzytelności własnych, możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat z tego tytułu oraz sposobu wykazania tych strat w deklaracji podatkowej; 2) art. 12 ust. 4 pkt 2 w kwestii sposobu traktowania naliczonych odsetek w przypadku zbycia wierzytelności
Złożone zapytanie dotyczy podatkowych skutków transakcji typu cash-pooling w zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
Pytanie dotyczy potwierdzenia prawidłowości rozliczania przez Bank ceny uzyskanej ze sprzedaży wierzytelności kredytowej na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
dotyczy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych (zastosowanie art. 29 ustawy o podatku dochodowym) należności wypłacanych, w ramach istniejącego stosunku pracy, przez spółkę kanadyjską, osobie fizycznej mającej miejsce zamieszkania za granicą, która wykonuje obowiązki menadżera ds. logistyki w zakresie: "doradztwa dotyczącego kompleksowych analiz procesów logistycznych w zakresie procesów
Czy umarzanie zaległości czynszowych najemcom lokali mieszkalnych, stanowi dla lokatora przysporzenie majątkowe w postaci bezpłatnego korzystania z lokalu mieszkalnego, a tym samym czy lokator uzyska przychód w wysokości umorzonego czynszu?
Czy w przypadku otrzymania częściowej zapłaty za noty księgowe wystawione zleceniobiorcy i zaksięgowane w 2004 r. z tytułu poniesionej szkody przez zleceniodawcę (dopłaconej różnicy w cenie), zapłacona cześć będzie przychodem podatkowym 2004 r., natomiast pozostała część stanie się przychodem podatkowym w roku otrzymania faktycznej zapłaty?
Spółka akcyjna, w której podatnik pełni funkcję członka zarządu na podstawie kontraktu menedżerskiego, zawarła umowę ubezpieczeniową, której przedmiotem jest ubezpieczenie członków zarządu od odpowiedzialności cywilnej z tytułu uchybień popełnionych przy wykonywaniu tej funkcji.Czy opłacane przez spółkę na podstawie ww. umowy składki na poczet ubezpieczenia podatnika należy zakwalifikować jako przychód
Czy dodatkowe opłaty wynikające z umowy najmu ponoszone przez najemcę stanowią składnik przychodu uzyskanego przez wynajmującego ze źródła "najem-dzierżawa" i czy winny być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Spółka z o.o. zawiera umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej członków zarządu. Składkę opłaca Spółka. Ogólne warunki ubezpieczenia przedmiotowego ryzyka zostały skonstruowane w taki sposób, że ubezpieczonym jest zarówno członek zarządu Spółki, jak i sama Spółka, bez podziału na ryzyko z tytułu ubezpieczenia Spółki i członków zarządu. Jest to ponadto ubezpieczenie bezimienne, dotyczące osób
Czy zaliczając zgodnie z terminem płatności z art. 12 ust. 3d ustawy o podatku dochodowym do przychodów należnych w miesiącu (CIT-2), jak i roku (CIT-8) przychody należne z tytułu gospodarki ściekami i wywozu i unieszkodliwiania śmieci należy do kosztów uzyskania zaliczyć wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów bez względu na termin płatności?
dotyczy pojęcia przychodów z najmu oraz uwzględnienia podatku do towarów i usług w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Czy wydatki ponoszone na rzecz osób wchodzących w skład komisji rewizyjnej oraz zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością stanowią koszty uzyskania przychodów w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
dotyczy opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów z najmu