Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2013, sygn. ILPB3/423-461/12-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-461/12-2/EK
Czy zaliczka otrzymana przed sprzedażą praw wieczystego użytkowania działek wraz z prawem własności znajdujących się na nich budynkami, budowlami innymi urządzeniami, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie jej otrzymania?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2012 r. (data wpływu 05 listopada 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu zaliczki otrzymanej przed sprzedażą praw wieczystego użytkowania działek wraz z prawem własności znajdujących się na nich budynkami, budowlami i innymi urządzeniami jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05 listopada 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu z tytułu zaliczki otrzymanej przed sprzedażą praw wieczystego użytkowania działek wraz z prawem własności znajdujących się na nich budynkami, budowlami i innymi urządzeniami.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
X SA, zwana dalej Spółką, zamierza dokonać sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, stanowiących 6 działek gruntowych oraz sprzedaży własności budynków, budowli i innych urządzeń znajdujących się na 4-ch sprzedawanych działkach. Zamiarem Spółki jest zawrzeć najpierw umowę przedwstępną zobowiązującą do sprzedaży, a następnie umowę właściwą przenoszącą własność nieruchomości wraz z naniesieniami. Obie umowy mają być zawarte w formie aktu notarialnego. Spółka znajduje się na etapie negocjacji z kontrahentem warunków transakcji, w tym m. in. możliwości uzyskania zaliczki przed przeniesieniem własności do ww. przedmiotu transakcji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right