Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.683.2019.8.S.RR
Brak opodatkowania czynności wykonywanych w związku z realizacją umów/porozumień na testowanych towarach.
Brak opodatkowania czynności wykonywanych w związku z realizacją umów/porozumień na testowanych towarach.
Nieodpłatne przekazanie Zawodnikowi wyposażenia i odzieży, zapewnienie Zawodnikowi możliwości skorzystania na Zawodach z określonego sprzętu, nieodpłatne udostępnienie Zawodnikowi towarów dla potrzeb treningów oraz świadczenia na rzecz Zawodników w związku z udziałem w Zawodach i obozach treningowych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym pełnienie przez Członka Zarządu swojej funkcji u Wnioskodawcy bez wynagrodzenia stanowić będzie dla Wnioskodawcy nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Prawo do odliczenia, opodatkowanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej w części posadowionej na gruncie należącym do Państwa oraz uznanie nieodpłatnego przekazania Inwestycji drogowej posadowionej na gruncie należącym do Gminy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Co do zasady świadczenie usług na terytorium kraju podlega opodatkowaniu, jeżeli jest odpłatne. Ustawodawca wprowadził jednak pewne wyjątki, tj. objął opodatkowaniem VAT takie sytuacje, gdy nie pobrano wprawdzie należności, ale miało miejsce pewne świadczenie na cele prywatne, konsumpcyjne, niezwiązane z działalnością gospodarczą. Kwestie świadczeń nieodpłatnych nastręczają wiele praktycznych trudności
Nieuznanie za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania wytworzonego przez Pana wina rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz konsumpcji wytworzonego przez Pana wina na użytek własny oraz domowników (członków rodziny) i zaproszonych gości (spotkania towarzyskie).
Brak opodatkowania czynności wykonywanych przez Spółkę w ramach uczestnictwa w systemie cash pooling.
Czy jako Uczestnik Systemu niebędący Koordynatorem z tytułu uczestnictwa w systemie cash poolingu, będą Państwo wykonywać czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania usług pracownikom, klientom i partnerom biznesowym oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usług.
Ustalenie, czy nieodpłatne udostępnienie przez Gminę na rzecz Spółki oczyszczalni ścieków przebudowanej w ramach Zadania będzie podlegać opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją Projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT opisanych we wniosku świadczeń w okresie promocyjnym na rzecz Klientów.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania praw do korzystania z Produktów, uznanie czynności wykonywanych przez Spółkę w związku z Kosztami Wspólnymi i Kosztami Usług za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur zakupowych.
Skutki podatkowe dla przedsiębiorców są jednak zróżnicowane m.in. w zależności od rodzaju wsparcia udzielanego organizacjom pozarządowym. Ważne jest również to, że fiskus dodatkowo premiuje przekazywanie środków na określone cele
1. Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu spółki, będącego jednocześnie jej udziałowcem, swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie spółki - Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz.U. z 2021 r., poz. 1800 ze zm.)? 2. Czy wskutek prowadzenia ksiąg rachunkowych
Uznanie nieodpłatnego przekazania na rzecz Podmiotów trzecich Infrastruktury wybudowanej na gruntach Podmiotów trzecich za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie częściowo odpłatnego przekazania na rzecz Podmiotów trzecich Infrastruktury wybudowanej na gruntach Podmiotów trzecich za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie nieodpłatnego przekazania na rzecz Podmiotów
Czy wskutek pełnienia przez Członka zarządu Spółki swojej funkcji bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstaje przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
czy w związku z tym, że Spółka nie ponosi kosztu wynagrodzenia członka jej zarządu, który jest jednocześnie członkiem zarządu jej jednostki dominującej, Spółka uzyska przysporzenie skutkujące na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Uznanie nieodpłatnego użyczenia Świetlic na rzecz zainteresowanych podmiotów jako czynności niepodlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT, uznanie pobieranych przez Państwa opłat za koszty eksploatacyjne związane ze zużyciem mediów na Świetlicach za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, brak prawa do dokonywania korekty, o której mowa w art. 91 ustawy, w odniesieniu do wydatków związanych z realizacją
brak opodatkowania podatkiem VAT umowy dożywotniego użytkowania i pobierania pożytków
Ustalenia, czy nieodpłatne przekazanie majątku Jednostkom – posiadającym odrębną osobowość prawną – podlega opodatkowaniu.
Przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi w prowadzeniu działalności gospodarczej często pomagają członkowie rodziny. Zdarza się również, że z członkami rodziny przeprowadzane są różnego rodzaju transakcje. Sprawia to różnego rodzaju problemy, w związku z tym w niniejszym opracowaniu wskazane i omówione zostaną zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w rodzinie oraz problemy
W opisanym stanie faktycznym nieodpłatne wykonywanie czynności na rzecz DGLP nie podlega opodatkowaniu VAT.
Określenie prawidłowego sposobu obliczania współczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz w zakresie właściwego określenia sposobu obliczania proporcji.