Interpretacja indywidualna z dnia 15 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1126.2023.2.MT
Opodatkowanie kwoty uzyskanej od najemcy w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu.
Opodatkowanie kwoty uzyskanej od najemcy w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu.
Dotyczy obowiązków płatnika - zwrot wpłaty własnej.
W zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej uprzednio w darowiźnie a zwróconej następnie w wyniku rozwiązania tej umowy.
Czy odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze rozwiązania umowy o dożywocie skutkuje obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Skutki podatkowe otrzymania rekompensaty w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.
Czy Wnioskodawczyni w wypadku przejęcia z powrotem nieruchomości będzie obciążona podatkiem?
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.
skutki podatkowe rozwiązania umowy dożywocia i sprzedaż gospodarstwa rolnego
Czy rozwiązanie umowy dożywocia i przeniesienie własności nieruchomości (ponownie) na dożywotniczkę powoduje po stronie Wnioskodawczyni powstanie przychodu z tytułu zbycia nieruchomości w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rodzi obowiązek zapłaty tego podatku przez Wnioskodawczynię?
Skutki podatkowe rozwiązania umowy sprzedaży nieruchomości
Skutki podatkowe rozwiązania umowy dożywocia
Czy zwrotne przeniesienie własności darowanej nieruchomości umową z dnia 29 lipca 2009 r. stanowiło dla Wnioskodawczyni jej nabycie w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z czym jej sprzedaż w dniu 19 marca 2012 r. stanowiła źródło przychodu w rozumieniu ww. przepisu?
skutków podatkowych rozwiązania umowy sprzedaży za porozumieniem stron lub w drodze odstąpienia od umowy
1. Czy zbycie lokalu mieszkalnego aktem notarialnym z dnia 21 lipca 2009 r. oraz aktem notarialnym z dnia 28 października 2011 r. stanowią źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, określone w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym po dniu 1 stycznia 2009 r.? 2.Czy w wyniku rozwiązania umowy sprzedaży
skutki podatkowe rozwiązania umowy sprzedaży nieruchomości
Czy w przypadku rozwiązania umowy dożywocia i przeniesienia własności nieruchomości na dożywotnika wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w przypadku rozwiązania umowa dożywocia i przeniesienia własności nieruchomości na dożywotnika wnioskodawczyni będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy po cofnięciu darowizny Wnioskodawczyni jest właścicielem spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego od dnia jego nabycia w dniu 10 lutego 2000 r. i czy w wyniku sprzedaży tego lokalu jest zobowiązana do uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
skutki podatkowe rozwiązania umowy w drodze odstąpienia od umowy lub rozwiązania w drodze porozumienia stron
Czy pięcioletni termin, przed upływem którego sprzedaż przedmiotowego lokalu skutkować będzie powstaniem źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu, powinien być liczony od dnia nabycia lokalu tj. od 2004 r., czy też od dnia zawarcia umowy rozwiązującej umowę sprzedaży tj. od 2008 r.?
Czy dokonanie przed upływem dwóch lat od dnia sprzedaży udziału w nieruchomości ponownego nabycia tego udziału na podstawie aktu notarialnego przenoszącego na własność Wnioskodawcy i przeznaczenie tej nieruchomości na cel mieszkaniowy zwalnia z obowiązku zapłaty 10% podatku zryczałtowanego?
należy stwierdzić, iż stanowisko Spółki dotyczące zakwalifikowania do przychodów z innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przyznanych byłemu pracownikowi na podstawie odrębnej umowy o zakazie konkurencji, dodatkowych świadczeń po ustaniu stosunku pracy jest nieprawidłowe. Wartość dodatkowych świadczeń przyznanych przez Spółkę byłemu pracownikowi
Czy sprzedaż nieruchomości jest opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 30e ustawy o podatku dochodowy od osób fizycznych?