Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.488.2024.1.AS
Skutki podatkowe konwersji opcji w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe konwersji opcji w programie o charakterze motywacyjnym.
Czy wskutek pełnienia przez członka zarządu Spółki swoich funkcji bez wynagrodzenia, będącego jednocześnie pracownikiem Udziałowca, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy, jeśli Spółka nie ponosi kosztu wynagrodzenia członków jej zarządu, którzy są jednocześnie członkami zarządu Spółki Dominującej w Grupie, Spółka uzyskuje przysporzenia skutkujące powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia?
Czy po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, jeśli w zarządzie Spółki zasiadają osoby zatrudnione w Spółce dominującej (jedyny udziałowiec).
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Ustalenie w zakresie powstanie po stronie Spółki przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT, jeśli w zarządzie Spółki zasiadają osoby zatrudnione w Spółce dominującej (jedyny udziałowiec).
W zakresie ustalenia, czy w związku pełnieniem funkcji Prezesa lub członka zarządu bez wynagrodzenia powstanie przychód z nieodpłatnych świadczeń.
Podstawa utworzenia programu o charakterze motywacyjnym.
Czy w związku z tym, że Spółka nie ponosi kosztu wynagrodzenia członków jej zarządu, którzy są jednocześnie członkami zarządu Spółki Dominującej w Grupie (i od której otrzymują wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji członków zarządu), Spółka uzyskuje przysporzenie skutkujące na gruncie przepisów ustawy o CIT, powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Ustalenie, czy nieodpłatne podpisanie oświadczenia przez Spółkę dominującą stanowić będzie dla Wnioskodawcy przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dotyczącym momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów darowizny pieniężnej przez spółę zależną w ramach podatkowej grupy kapitałowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dotyczącym powstania przychodu z tytułu otrzymania darowizny przez spółkę dominującą od spółki zależnej w ramach podatkowej grupy kapitałowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dotyczącym możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów darowizny przekazanej spółce dominującej przez spółkę zależną w ramach podatkowej grupy kapitałowej.