Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.735.2024.1.TR
Zwolnienie od opodatkowania kwoty z ubezpieczenia OC.
Zwolnienie od opodatkowania kwoty z ubezpieczenia OC.
Skutki podatkowe zwrotu rat kapitałowo-odsetkowych, ubezpieczenia i wypłaty odsetek.
Skutki podatkowe dotyczące umorzenia wierzytelności dotyczącej kredytu hipotecznego oraz otrzymania przez wnioskodawcę kwoty wynikającej z zawarcia ugody z bankiem.
Zwolnienie z opodatkowania środków otrzymanych na podstawie ugody, z tytułu zadośćuczynienia za śmierć mamy i babci z ubezpieczenia OC sprawcy.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy, nabywane w ramach importu usług, nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, gdyż w świetle powołanych wyżej przepisów oraz orzecznictwa TSUE, czynności podejmowane przez Firmę niemiecką nie spełniają przesłanek do uznania ich za usługi ubezpieczeniowe, a tym samym i za pośrednictwo ubezpieczeniowe
Możliwość odliczenia całości składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne.
Skutki podatkowe zwrotu określonej kwoty przez bank oraz wypłaty odsetek.
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Uznanie za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zawodami sportowymi.
1. Usługi Ubezpieczeń oraz Usługi Towarzyszące nabywane przez Wnioskodawcę od nierezydentów, nie mieszczą się w zakresie przedmiotowym przychodów opodatkowanych podatkiem u źródła określonych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji, na Wnioskodawcy nie ciążą i nie będą ciążyć obowiązki płatnika określone w art. 26 ust. 1 tej ustawy. 2. W związku z wypłatą wynagrodzenia za Usługi Ubezpieczeń
1. Czy Wnioskodawca, zobowiązany jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniony do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawca będzie obowiązany jako płatnik do
Obowiązki płatnika w związku z ubezpieczeniami na życie.
Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Powstanie przychodu oraz kosztu w sytuacji kiedy Wnioskodawca pełni rolę płatnika składki na ubezpieczenia OC oraz zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania odszkodowania otrzymanego z Holandii.
Pobór zaliczki na podatek dochodowy z tytułu opłaconych składek na polisę na ubezpieczenie na życie członków zarządu.
Zwolnienieod podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy Usług Dodatkowych.
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w ryczałcie względem wydatków Spółki z tytułu ubezpieczenia OC i AC samochodów osobowych?
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy usług pośrednictwa ubezpieczeniowego świadczonych na rzecz agenta ubezpieczeniowego.
Opodatkowanie zadośćuczynienia i odszkodowania wypłaconego na podstawie ugody pozasądowej przez ubezpieczyciela z ubezpieczenia w ramach obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
Dotyczy ustalenia, czy ponoszone przez Spółkę koszty z tytułu pozapłacowych (niepieniężnych) elementów wypłacanego współpracującym ze Spółką na podstawie kontraktów B2B zleceniobiorcom wynagrodzenia (np. karty Multisport, ubezpieczenie na życie/zdrowie, karty przedpłacone) stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia pieniężnego przez ubezpieczyciela.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zysków z ubezpieczeń.