Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. KDIB2-3.4014.409.2024.2.ASZ
Skutki podatkowe zawierania umów przeniesienia ryzyka z wierzytelności.
Skutki podatkowe zawierania umów przeniesienia ryzyka z wierzytelności.
Podatek od towarów i usług dotyczący uznania świadczenia odpłatnych usług w zakresie odprowadzania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych za pomocą infrastruktury kanalizacyjnej powstałej w ramach Inwestycji za działalność gospodarczą oraz czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz prawa do pełnego odliczenia VAT naliczonego od Wydatków inwestycyjnych
Dotyczy ustalenia warunku zatrudnienia w ramach ryczałtu od dochodu spółek.
Wartość pracy osób zatrudnionych nielegalnie na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz wartość przychodów tych osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej, nie będzie stanowiła przychodów z działalności gospodarczej, określonych w art. 14 ust. 2 pkt 20 ustawy PIT.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego do wysokości podatku należnego wynikającego z wystawionych na rzecz Współwłaściciela faktur rozliczeniowych.
Opodatkowanie odpłatnych usług w zakresie dostarczania wody i odprowadzania ścieków na rzecz Odbiorców zewnętrznych, brak obowiązku naliczenia podatku należnego z tytułu wykorzystywania Infrastruktury w celu dostawy wody/odbioru ścieków do/od Odbiorców wewnętrznych oraz prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących Wydatki inwestycyjne i Wydatki bieżące związane z infrastrukturą
Możliwość zaliczenia wydatków na usługi świadczone przez Zleceniobiorców- wspólników w ramach ich jednoosobowej działalności gospodarczej do kosztów uzyskania przychodów.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
Możliwość zastosowania wyłączenia podatkowego, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem w ramach umowy sprzedaży nieruchomość w celu realizacji zadań statutowych uczelni.
Współwłaściciel, który na mocy umowy quoad usum wyłączony jest z możliwości korzystania z rzeczy wspólnej i pobierania z niej pożytków, w świetle przepisów podatkowych nie uzyskuje przychodu z wynajęcia tej nieruchomości przez pozostałych współwłaścicieli.
Skutki podatkowe zawarcia umów pożyczek przeznaczonych na budowę budynku dla celów działalności naukowej, szkolnej oraz oświatowej i na nabycie wyposażenia (w tym środków trwałych), stanowiącego pomoce naukowe i dydaktyczne.
Obowiązki płatnika prowadzącego działalność polegającą na usługach opieki nad osobami w podeszłym wieku, osobami niepełnosprawnymi lub wymagającymi pomocy w codziennym funkcjonowaniu z innych powodów w Niemczech: • określenie wystąpienia obowiązków płatnika w związku z wypłacaniem diet zleceniobiorcom, wykonującym umowy zlecenia w Niemczech; • ocena prawidłowości odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy
W zakresie ustalenia, czy: ‒ będą Państwo mogli skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową związaną z przedstawioną we wniosku działalnością twórczą, ‒ wszystkie wymienione przez Wnioskodawcę koszty mogą stanowić koszty kwalifikowane o których mowa w art. 18d ust. 2 ustawy o CIT.
Prawo do odliczenia VAT od wydatków ponoszonych na rozbudowę infrastruktury wodnokanalizacyjnej, która jest odpłatnie udostępniana na podstawie umowy cywilnoprawnej w zamian za opłaty.
W zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
Czy opisana przez Spółkę w stanie faktycznym i w zdarzeniu przyszłym Działalność B+R (na którą składają się przede wszystkim następujące opisane obszary: Obszar B+R - Wytworzenie Wyrobu (w tym nowych/ulepszonych Wyrobów wymieniowych w stanie faktycznym w pkt a-d); Obszar B+R - Produkcja Oprzyrządowania, Form, Oprogramowania; Obszar B+R - Kontrola jakości nowych rozwiązań; Obszar B+R Nowe technologie
Obowiązki płatnika w zw. z umowami zlecenia dotyczącymi świadczenia usług opieki domowej na terenie Niemiec.
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie (obowiązki płatnika).
1. Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego Działania wykonywane w ramach działalności Spółki można uznać za działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 u.p.d.o.p.? 2. Czy (w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1), ponoszone przez Spółkę koszty wskazane w opisie stanu faktycznego (winno być: stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego), ponoszone
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków ponoszonych przez Spółkę na zakup artykułów spożywczych opisanych w stanie faktycznym, nabywanych na rzecz „Personelu”
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup artykułów spożywczych udostępnianych do spożycia Pracownikom Spółki.
Ulga na działalność badawczo-rozwojową oraz uznanie za koszty kwalifikowane wydatków związanych z działalnością badawczo-rozwojową.
kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na nabycie, pakowanie oraz transport upominków dla pracowników i kontrahentów