Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.332.2024.4.KC
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą stypendiów studentom kierunków lekarskich.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą stypendiów studentom kierunków lekarskich.
Obowiązki informacyjne w związku ze zwolnieniem studentów z uiszczania opłat semestralnych za kształcenie.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Czy wydatki ponoszone na finansowanie studiów pracowników Spółki, w formach kształcenia wskazanych w opisie sprawy, podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania Wnioskodawcy na zasadach przewidzianych w art. 18ee ustawy o CIT.
Obowiązki podatkowe, jakie ciążą na wnioskodawcy w związku z opłacaniem za uczestników kosztów szkoleń zawodowych, studiów podyplomowych oraz pakietu prozdrowotnego w ramach projektu pilotażowego.
Czy opłata za studia pracownika może stanowić koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej Spółki
Możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat (czesnego) za uzupełniające studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem cudzoziemców z opłat za studia doktoranckie.
Obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem słuchacza z opłat za studia podyplomowe.
Przeprowadzenie przez Federację procesu i nadania tytułu doktora, będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zwolnienie doktoranta z opłaty za studia nie stanowi nieodpłatnego świadczenia i w konsekwencji po stronie doktoranta nie powstaje przychód. Państwo jako płatnik nie jesteście zobowiązani do pobrania zaliczki na podatek dochodowy ani do wystawienia informacji, o której mowa w art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dla preferencyjnego rozliczenia się w zeznaniu rocznym za 2021 r. jako osoba samotnie wychowująca dziecko, w myśl art. 6 ust. 4 pkt 3 ustawy o PIT, wymagane jest, aby przychód dziecka, także ten zwolniony od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT, nie przekroczył kwoty limitu 3 089 zł.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika. Świadczenie wypłacone w ramach stypendium doktorskiego stanowi przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o PIT korzystający ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit b) ustawy o PIT.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Skutki podatkowe otrzymania bonów przez bezrobotnych.
W zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnią uczącą się córkę, która uzyskała dochody zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy.
obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem studenta z opłat za usługi edukacyjne
obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem studenta z opłat za usługi edukacyjne bądź rozłożeniem płatności na raty
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na prowadzeniu wykładów, ćwiczeń oraz seminariów - nie są wykonywane na warunkach określonych art. 43 ust. 1 pkt 26, pkt 27 i pkt 29 oraz art. 132 ust. 1 lit. i) Dyrektywy 2006/112/WE w związku z czym nie korzystają ze zwolnienia.