Interpretacja indywidualna z dnia 21 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.236.2022.3.ST
Przeprowadzenie przez Federację procesu i nadania tytułu doktora, będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w części dotyczącej zwolnienia od podatku VAT przeprowadzenia przez procesu i nadania tytułu doktora na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. b ustawy (pierwsza część pytania z wniosku) – jest nieprawidłowe, natomiast w zakresie zwolnienia od podatku VAT przeprowadzenia przez Federację procesu i nadania tytułu doktora w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy (druga część pytania z wniosku) – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
· zwolnienia od podatku VAT przeprowadzenia przez Federację procesu i nadania tytułu doktora na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. b ustawy (pierwsza część pytania z wniosku);
· zwolnienia od podatku VAT przeprowadzenia przez Federację procesu i nadania tytułu doktora w oparciu o art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy (druga część pytania z wniosku).
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwania – pismami, które wpłynęły 7 lipca 2022 r. i 11 lipca 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
(…) r. na mocy decyzji (…) Ministra Edukacji i Nauki z dnia (…) r. powstała Federacja (…), zwana dalej Federacją. Jednostkami uczestniczącymi są A i B.
W myśl art. 7 ustawy z dnia 20 lipca 2021 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 ze zm.) federacja jest częścią systemu szkolnictwa wyższego i nauki na równi między innymi z uczelniami.
Zgodnie z art. 165 ust. 2 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, federację tworzy się w celu wspólnej realizacji zadań jednostek uczestniczących w zakresie m.in. kształcenia doktorantów i nadawania stopni naukowych, prowadzenia działalności naukowej, komercjalizacji wyników działalności naukowej oraz know-how.