Interpretacja indywidualna z dnia 18 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.296.2020.2024.11.MJ
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
1. Czy w zaistniałym stanie faktycznym otrzymane przez Spółkę Wynagrodzenie stanowi jej przychód podatkowy, a jeśli tak, to w jakiej kwocie i w którym momencie? 2. Czy w związku z przekazaniem Wynagrodzenia na rzecz Korzystającego, co Korzystający udokumentuje za pomocą faktury wystawionej dla X, Spółka jest uprawniona do ujęcia przekazywanej kwoty Wynagrodzenia jako kosztu podatkowego?
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Biorąc pod uwagę treść art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT, ta część zwrotu wydatków na składkę ubezpieczeniową otrzymana od korzystającego, która nie jest kosztem uzyskania przychodów Spółki, nie stanowi Państwa przychodu. Przychodem zaś jest ta część kwoty, która stanowi zwrot kosztów składki ubezpieczeniowej zaliczony do kosztów podatkowych z uwzględnieniem limitu określonego w art. 16 ust. 1 pkt
Zbycie samochodu wykupionego z leasingu.
Skutki podatkowe otrzymanego odszkodowania z GAP oraz z rozliczenia leasingodawcy z tytułu ubezpieczenia stanowiącego nadwyżkę po likwidacji działalności gospodarczej
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodów osobowych wykupionych z leasingu, wyłącznie w celu dalszej odsprzedaży, na podstawie art. 86a ust. 2 pkt 1 w związku z art. 86a ust. 3 pkt 1 lit. a w powiązaniu z art. 86a ust. 4 pkt 1 oraz art. 86a ust. 5 ustawy o VAT, bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 86a ust. 7 ustawy o VAT
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji
Ustalenie czy Premia pieniężna wypłacana na rzecz Leasingobiorcy będzie stanowić wynagrodzenie za usługę świadczoną przez Leasingobiorcę oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z wystawionej przez Leasingobiorcę faktury dokumentującej Premię pieniężną.
Skutki podatkowe zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego - jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za cesję umowy i niestosowania ograniczeń w zaliczeniu ww. wydatku do kosztów uzyskania przychodów.
Uznanie sprzedaży przez Spółkę na rzecz Finansującego oraz oddania przedmiotowych towarów do używania przez Finansującego na rzecz Spółki na podstawie umowy leasingu za dwie odrębne transakcje (tj. dostawę towarów oraz świadczenie usług) podlegające opodatkowaniu VAT na zasadach ogólnych oraz prawa do odliczenia VAT naliczonego od uiszczonej opłaty wstępnej oraz rat leasingowych.
Uznanie zawarcia operacyjnego i finansowego leasingu zwrotnego za dwie oddzielne transakcje, prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z zakupem samochodu osobowego oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od rat leasingowych w ramach leasingu zwrotnego.
Interpretacja w zakresie sposobu ustalenia przychodu ze sprzedaży przedmiotu leasingu po zmianie korzystającego.
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uznany za podatnika podatku od niektórych instytucji finansowych w przypadku zawierania umów leasingu z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej
Czy w opisanym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym Premia uiszczana przez Wnioskodawcę na podstawie noty księgowej na rzecz Spółki może zostać przez Wnioskodawcę zaliczona do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy ustalone w Umowie leasingu opłaty, w części stanowiącej spłatę wartości początkowej Przedmiotów leasingu (tj. raty kapitałowe), nie będą stanowiły przychodów Wnioskodawcy, natomiast przychodem tym będzie wyłącznie część opłat przewyższająca spłatę wartości początkowej Przedmiotów leasingu, określona zgodnie z art. 16g ustawy o CIT?
Czy przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu dokonane przez korzystającego jest neutralne z punktu widzenia spełnienia warunków przewidzianych w rozdziale 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji, czy Spółka jako finansujący jest uprawniona by stosować wobec takiej umowy zasady opodatkowania przewidziane w rozdziale 4a tej ustawy? W szczególności, czy Spółka
Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych
Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych sekurytyzacji wierzytelności wynikających z umów leasingu operacyjnego i finansowego.
Czy w opisanym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym premia brokerska wypłacana Klientom z tytułu zawarcia umów ubezpieczenia za pośrednictwem Spółki może zostać przez Spółkę zaliczona do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej zwanym: podatkiem CIT") na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?