Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.525.2024.2.AS
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Zastosowanie stawki podatku VAT w wysokości 0% dla dostawy samochodu osobowego.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do nowo powstałej spółki jawnej nieruchomości oraz samochodów oraz możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla dostawy wnoszonych aportem nieruchomości. Ustalenie podstawy opodatkowania dla aportu nieruchomości i samochodów, które mają zostać wniesione do majątku nowo powstałej spółki.
Brak prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT wynikającego z wydatków poniesionych na realizację projektu.
Brak obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
WIS TOWAR – płyta chłodząca do systemu chłodzenia w samochodach.
WIS TOWAR – płyta chłodząca do samochodów.
Opodatkowania akcyzą wykorzystania samochodów przedseryjnych.
Prawo do skorygowania faktury dokumentującej transakcję sprzedaży samochodu stanowiącego wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, przesłania skorygowanej faktury do Organu, oraz wykazania transakcji jako WDT w deklaracji podatkowej w okresie rozliczeniowym w którym powstał obowiązek podatkowy oraz w zakresie wystawienia dokumentu VAT–22, złożenia korekty VAT–UE, oraz okresu w którym należy obniżyć podstawę
Termin roczny na złożenie wniosku o uzyskanie zwrotu akcyzy biegnie od czynności faktycznej, którą jest dostawa wewnątrzwspólnotowa, tj. przemieszczenie samochodów osobowych z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego.
Gdyby wspólnik przekazał sprzęt i samochody Spółce np. w formie aportu nie uzyskiwałby wynagrodzenia za oddanie tych składników majątku w najem. Podkreślić należy, że racjonalnie działający podmiot gospodarczy zmierza do wyposażenia Spółki w niezbędne składniki majątkowe do prowadzenia działalności gospodarczej, a nie generuje dodatkowe koszty w związku z koniecznością wynajmowania niezbędnych składników
Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.
prawidłowe ustalenie podstawy opodatkowania przy zastosowaniu szczególnej procedury opodatkowania w zakresie dostawy towarów używanych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całej kwoty zakupu samochodu osobowego, stanowiącego towar handlowy.
WIS TOWAR - fotelik samochodowy.
Sprzedaż składników majątku nie stanowiła zbycia przedsiębiorstwa ani jego zorganizowanej części niepodlegającego opodatkowaniu. Wnioskodawca postąpił prawidłowo wystawiając fakturę z właściwą stawką dla sprzedaży towarów magazynowych i samochodu.
Określenie podstawy opodatkowania przy sprzedaży samochodu według procedury VAT marża.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Czynność przekazania wspólnikom na cele prywatne samochodu osobowego w momencie jego wykupu z leasingu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (tzw. IP Box).
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
WIS TOWAR – samochód osobowy po wystąpieniu szkody całkowitej.
w zakresie -sposobu stosowania przez Wnioskodawcę ograniczenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z zawarciem wskazanej we wniosku umowy leasingu samochodu osobowego; -określenia czy limit 150.000 zł Wnioskodawca może ustalić osobno dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingu) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu.