Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 3 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.283.2021.2.PM
Sprzedaż składników majątku nie stanowiła zbycia przedsiębiorstwa ani jego zorganizowanej części niepodlegającego opodatkowaniu. Wnioskodawca postąpił prawidłowo wystawiając fakturę z właściwą stawką dla sprzedaży towarów magazynowych i samochodu.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 maja 2021 r. (data wpływu 31 maja 2021 r.), uzupełnionym pismem z 27 sierpnia 2021 r. (data wpływu 31 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- nieuznania sprzedaży składników majątkowych jako zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części niepodlegającego opodatkowaniu – jest prawidłowe,
- sposobu opodatkowania sprzedaży towarów magazynowych oraz samochodu i wystawienia faktury – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
31 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania zbywanych składników majątkowych jako przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części oraz sposobu opodatkowania sprzedaży towarów magazynowych oraz samochodu i wystawienia faktury. Wniosek uzupełniono 31 sierpnia 2021 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz dodatkową opłatę od wniosku.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest spółką komandytową prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie handlu metalami i rudami metali oraz jest czynnym podatnikiem VAT.
15 kwietnia 2021 r. Wnioskodawca podjął uchwałę o rozwiązaniu spółki bez przeprowadzenia likwidacji, natomiast przygotowania do wygaszania działalności podejmowane były od początku roku 2021. Wygaszanie działalności miało polegać na sprzedaży towaru, jaki spółka ma na magazynie, spłaceniu wierzycieli, ściągnięciu wierzytelności od dłużników, a na końcu na podziale majątku pomiędzy wspólników.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right