Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.622.2024.2.AKA
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki niezabudowanej i prawo do odliczenia w związku z tą sprzedażą.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki niezabudowanej i prawo do odliczenia w związku z tą sprzedażą.
Prawo do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak opodatkowania dotacji na realizację zadania polegającego na usuwaniu folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych wydatków.
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT w ramach Transakcji sprzedaży Nieruchomości niezabudowanych i w konsekwencji uznanie Transakcji za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, nie podlegającą zwolnieniu od podatku VAT, obowiązek udokumentowana Transakcji fakturą oraz prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego z tytułu Transakcji lub
Uznanie sprzedaży Nieruchomości niezabudowanych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku, obowiązek rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego oraz udokumentowania sprzedaży Nieruchomości fakturą, prawo Nabywcy do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z tytułu zakupu Nieruchomości lub do zwrotu nadwyżki podatku
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony.
Czy będzie przysługiwać pełne prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na zakup pojazdów elektrycznych, mobilnych, wytworzenia niezbędnej infrastruktury, wydatkami na koszty nadzoru inwestorskiego oraz dokumentacji dotyczącej budowanej infrastruktury, o których mowa w pkt 1, wydatkiem na studium wykonalności obejmującym część dotyczącą
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w Nieruchomości 1 i w Nieruchomości 2.
Zastosowanie zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego towar handlowy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur za materiały wykorzystane w remontowanym lokalu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących wystawionych przez kontrahenta oraz okres, w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją przedsięwzięcia.
Prawo do odliczenia VAT w związku z przebudową targowiska.
Czy planowana sprzedaż nieruchomości stanowiących działki nr A, B, C, D przez Sprzedającą będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT i prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem udziałów w ww. nieruchomości przez Kupującego.
Opodatkowanie transakcji łańcuchowych oraz prawo do odliczenia.
Biorąc pod uwagę sposób wykorzystania przez Wnioskodawcę łodzi należy stwierdzić, że przysługuje Mu prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup i eksploatację łodzi na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących zakupu towarów i usług związanych z termomodernizacją bloków. Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT z faktur dotyczących zakupu towarów i usług związanych z termomodernizacją bloku.
Pełne prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z modernizacją targowiska.
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.
Dotyczy braku prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego w całości lub w części od wydatków poniesionych na realizację zadania.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją zadania.