Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.517.2024.3.ASZ
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w przedsiębiorstwie w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w przedsiębiorstwie w spadku.
Brak wystąpienia dla Wnioskodawczyni skutków podatkowych w podatku od towarów i usług w związku z przejęciem przez nią całego Przedsiębiorstwa do jego dalszego prowadzenia oraz brak obowiązku dokonania korekty.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przejęcia Przedsiębiorstwa w spadku, obowiązku sporządzenia spisu z natury, amortyzacji oraz wartości początkowej środków trwałych.
Ustalenie zasad amortyzacji środków trwałych otrzymanych w spadku po zmarłym ojcu, a będących uprzednio w majątku przedsiębiorstwa w spadku pod zarządem sukcesyjnym.
Możliwość rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Obowiązek ujęcia hali magazynowej w spisie z natury oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT w odniesieniu do tej nieruchomości w przypadku likwidacji działalności gospodarczej.
Obowiązek sporządzenia spisu z natury w zw. z wygaśnięciem zarządu sukcesyjnego oraz korekty podatku naliczonego, obowiązek podatkowy w zw. z realizacją zapisu windykacyjnego, opodatkowanie przekazania lokali spadkobierczyni oraz obowiązek korekty podatku naliczonego.
Możliwość obniżenia przyszłego dochodu z działalności gospodarczej o wysokość straty (poniesionej przez spadkodawcę) przez spadkobiercę kontynuującego działalność gospodarczą spadkodawcy i po wygaśnięciu zarządu sukcesyjnego.
Brak po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku oraz brak obowiązku korekty rocznej podatku naliczonego z uwagi na kontynuację działalności.
Uznanie, że czynność wniesienia przez Spadkobiercę A i Spadkobiercę B udziałów w Przedsiębiorstwie w spadku do spółki cywilnej będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy (pytanie nr 1) oraz uznanie spółki cywilnej następcą prawnym w przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego (pytanie nr 2).
Możliwość przejęcia przez spadkobiercę straty wygenerowanej przez zarząd sukcesyjny.
Skutki podatkowe nabycia przez jednego ze wspólników Spółki cywilnej, w ramach dziedziczenia, całości przedsiębiorstwa zmarłego drugiego wspólnika Spółki, zakończenia działalności Spółki i tym samym wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego.
Uznanie Zainteresowanego będącego stroną postępowania za następcę prawnego w przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego oraz uznania, że czynność przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku stanowi – na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy – czynność wyłączoną z opodatkowania VAT.
Prawo do odliczenia 50% podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dotyczących rat leasingowych samochodu osobowego.
Rozliczenie podatku VAT należnego wynikającego z faktur: • wystawionych po dacie wykreślenia A przedsiębiorstwa w spadku z rejestru VAT podatników, oraz • zapłaconych po dacie wykreślenia przedsiębiorstwa w spadku z rejestru podatników wystawionych przez A i A przedsiębiorstwo w spadku przez dniem wygaśnięcia zarząd sukcesyjnego.
Określenie, czy Spółka jest sukcesorem podatkowym przedsiębiorcy oraz w zakresie prawa do rozliczenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, która to nadwyżka stanowiła składnik przedsiębiorstwa w spadku.
W przypadku wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego, spółka cywilna, do której Wnioskodawczyni oraz Zainteresowany wniosą tytułem wkładu nabyte w spadku przedsiębiorstwo, stanie się następcą prawnym w podatku od towarów i usług, a czynność przeniesienia majątku Przedsiębiorstwa w spadku do spółki cywilnej będzie stanowić czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Z
Skutki podatkowe otrzymania przedsiębiorstwa w ramach nieodpłatnego działu spadku oraz darowizny.
wniesienie udziałów w przedsiębiorstwie w spadku jako wkład niepieniężny do sp. z o.o. i obowiązek sporządzenia wykazu składników majątku
Czy przychód ze sprzedaży nieruchomości, po wygaśnięciu zarządu sukcesyjnego, po upływie dwóch lat od śmierci małzonka, czyli po wykreśleniu działalności z CEiDG, będzie opodatkowany podatkiem dochodowym w całości lub części?