Interpretacja indywidualna z dnia 18 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.296.2020.2024.11.MJ
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT przekazania samochodu na cele osobiste po wykupie od leasingodawcy.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
W zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT otrzymanej kwoty rozliczenia umowy leasingu.
Sprzedaż samochodu przed upływem 6 miesięcy.
Skutki podatkowe otrzymanego odszkodowania z GAP oraz z rozliczenia leasingodawcy z tytułu ubezpieczenia stanowiącego nadwyżkę po likwidacji działalności gospodarczej
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego.
Limitowanie kosztów używania samochodów osobowych wykorzystywanych w ramach działalności na podstawie umowy leasingu i umowy najmu, a podnajmowanych kolejnym klientom.
1. Czy Wnioskodawca w przypadku zawarcia umowy leasingu operacyjnego, powinien opodatkować całość lub część raty leasingowej płaconej za samochody przeznaczone do użytku wspólnika, będącego także pracownikiem Spółki, estońskim CIT jako ukryte zyski? 2. Czy wydatek na wykup samochodów osobowych w sytuacji, gdy wartość żadnego z nich nie będzie przekraczać 150 000 zł powinien być interpretowany w kontekście
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę zwrotu w wysokości 192 360,34 zł stanowi wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT wykonywane przez Wnioskodawcę na rzecz Leasingodawcy w związku z umową leasingu lub porozumieniem (dot. pytania nr 1)?
Opodatkowanie czynności dokonanych w ramach leasingu zwrotnego oraz prawa do odliczenia podatku od towarów i usług wykazanego na fakturach wystawionych przez Leasingodawcę z tytułu świadczonych usług leasingu operacyjnego.
Uznanie zawarcia operacyjnego i finansowego leasingu zwrotnego za dwie oddzielne transakcje, prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z zakupem samochodu osobowego oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od rat leasingowych w ramach leasingu zwrotnego.
Interpretacja w zakresie sposobu ustalenia przychodu ze sprzedaży przedmiotu leasingu po zmianie korzystającego.
Czy wykup samochodu osobowego na cele prywatne po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego powoduje skutki podatkowe w podatku od czynności cywilnoprawnych wiedząc, że wykup ten jest udokumentowany fakturą VAT wystawioną przez leasingodawcę sprzedającego?
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów czynszu za wynajem pojazdów wynikającego z umowy ramowej oraz precyzujących ją umów odrębnych spełniających warunki leasingu operacyjnego bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 51.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów miesięcznych opłat wynikających z umowy serwisowej zawartej w ramach umowy leasingu, bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 51.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek na AC
Czy przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu dokonane przez korzystającego jest neutralne z punktu widzenia spełnienia warunków przewidzianych w rozdziale 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji, czy Spółka jako finansujący jest uprawniona by stosować wobec takiej umowy zasady opodatkowania przewidziane w rozdziale 4a tej ustawy? W szczególności, czy Spółka
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych w związku ze sprzedażą wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w związku z odkupieniem wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia odkupionych umów leasingu i najmu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą wierzytelności.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z naprawą pojazdów samochodowych oddanych do używania na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.