Interpretacja indywidualna z dnia 31 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.482.2024.2.TR
Obowiązki płatnika z tytułu kodów rabatowych.
Obowiązki płatnika z tytułu kodów rabatowych.
Ustalenie, czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do raportowania na podstawie art. 27 ust. 1e ustawy o CIT.
Prezentacja zwróconych przez radnych lub potrąconych z bieżących diet kwot w informacji PIT-R.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą diet radnym.
Spółka uzyskała, z mocy prawa, status podatnika podatku dochodowego od dnia 1 stycznia 2023 r., na mocy art. 1 ust. 5 Ustawy o CIT, ponieważ nie złożyła informacji, o której mowa w art. 1 ust. 3 pkt 1a lit. a Ustawy o CIT przed rozpoczęciem kolejnego roku obrotowego.
Pierwszym rokiem podatkowym Spółki Rosyjskiej, który będzie objęty obowiązkiem raportowania dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej w Polsce będzie rok podatkowy tego podmiotu trwający od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2023 r.
W zakresie ustalenia, czy powstał obowiązek sporządzenia i podania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej przez Spółkę.
Wnioskodawca w związku z zastosowaniem ujemnego oprocentowania do kredytów udzielonych przez Bank Klientom przed dniem 15 stycznia 2015 r. nie będzie zobowiązany do sporządzenia informacji PIT8C i przesłania jej Klientowi (podatnikowi) oraz urzędowi skarbowemu.
W przypadku sprzedaży papierów wartościowych zapisanych w wyniku przeniesienia ich ze wspólnego rachunku małżeńskiego na indywidualnym rachunku maklerskim posiadacza będącego w ustawowej wspólnocie majątkowej, w sytuacji gdy Wnioskodawca posiada takie informacje, Wnioskodawca wykaże w deklaracji PIT-8C koszty nabycia przedmiotowych papierów wartościowych w pełnej wysokości.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek wystawić PIT-8C w związku z dokonanymi refundacjami i dotacjami?
otrzymana kwota stanowiąca rekompensatę poniesionych wydatków na wadliwe wyroby i odtworzenie stanu sprzed awarii nie może być traktowana jako przysporzenie w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wobec powyższego na Spółce wypłacającej rekompensatę nie ciążą obowiązki związane ze sporządzaniem i przesłaniem Wnioskodawczyni i właściwemu urzędowi skarbowemu informacji PlT-8C.
Na Wnioskodawcy spoczywa obowiązek sporządzenia i przekazania właściwemu urzędowi skarbowemu i członkom komisji wyborczych informacji PIT-R o wypłaconych członkom komisji wyborczych dietach za wykonanie czynności związanych z wyborami, w sytuacji gdy żaden członek komisji wyborczej nie uzyskał należności wyższej niż 2.280 zł miesięcznie.
Skutki podatkowe zwrotu nakładów na budowę garażu, wybudowanego na cudzym gruncie.
Opodatkowanie zwrotu nakładów poniesionych przez osobę fizyczną na budowę sieci wodociągowej.
wypłata na rzecz klienta odpowiedniej kwoty pieniężnej mającej na celu naprawienie szkody na dzień jej otrzymania skutkuje powstaniem po stronie klienta przysporzenia majątkowego w postaci przychodu o którym mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 11 ust. 1, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych co skutkuje tym, że na Spółce ciążą obowiązki związane z wystawieniem i przesłaniem
Czy opisana usługa należy do kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym należy od przekazanej zapłaty potracić podatek u źródła, o którym mowa w tym przepisie i czy Spółka powinna ją wykazać w informacji IFT-2R?
Czy jeśli pracownik odejdzie na emeryturę to wszystkie przychody wypłacane mu od dnia przejścia na emeryturę są opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy kwoty rekompensaty, diet i kosztów podróży należy wpisać w kolumnie "b" w informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich PIT - R?Czy informacje PIT - 11/8B i PIT - R sporządzone za lata 2005, 2006 winny być skorygowane ?
Czy posiadając niepotwierdzone informacje o zgonie klienta Bank ma obowiązek pobierać podatek od środków zgromadzonych na jego rachunku i przesyłać informacje IFT?
Wątpliwości Spółki budzi termin złożenia informacji IFT-2R przez Spółkę, której rok podatkowy trwa od 1 kwietnia do 31 marca.
Podatnik wnosi o potwierdzenie, że pełnomocnik Spółki (niebędący członkiem jej organu zarządzającego) może sporządzać, podpisywać i składać do Urzędu Skarbowego w imieniu Spółki, wymagane przepisami prawa podatkowego deklaracje, zeznania i informacje podatkowe, związane z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą.
Bank wypłaca emerytury i renty z zagranicy. Czy otrzymanie przez klientów Banku zwrotu zapłaconej i odliczonej składki na ubezpieczenie zdrowotne powoduje konieczność skorygowania przez Bank deklaracji PIT-4 za miesiące, za które klienci otrzymali zwrot składek oraz informacji PIT-11 za 2004 rok ?
Czy płatnik zaliczek na podatek dochodowy, który zatrudniał podatników do 31.12.2004r. powinien odstąpić od dokonania rozliczenia i sporządzić zamiast tego informację PIT-11, o której mowa w art. 39 ust. 1 ustawy na podstawie której podatnik złoży zeznanie podatkowe, w terminie określonym w art. 45 ust. 1.Czy płatnik zaliczek na podatek dochodowy, który "przejął" pracowników od 01.01.2005r. może dokonać