Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.350.2024.1.RST
Miejsce opodatkowania usług szkoleniowych.
Miejsce opodatkowania usług szkoleniowych.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu usług serwerowych i backupowych, wynajmu auta, zakupu paliwa w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi przeznaczonymi wyłącznie na wynajem oraz brak obowiązku złożenia informacji VAT-26.
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Prawo do odliczenia od zakupu i eksploatacji samochodu zakupionego zamiarem przeznaczenia go na mobilną toaletę wynajmowaną na plany filmowe.
Czy na Spółce ciąży obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych w celu realizacji obowiązków służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty?
Odsprzedaż wszystkich opisanych we wniosku ww. usług podlega opodatkowaniu zgodnie z zasadami procedury VAT-marża, o której mowa w art. 119 ustawy. W związku z tym miejsce świadczenia tych usług to miejsce, gdzie usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej (art. 28n ust. 1 ustawy) tj. w niniejszej sprawie jest to Polska.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku VAT od wydatków związanych z samochodami osobowymi (czynsz najmu, cena paliwa i innych wydatków).
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczanego w związku z zakupem pojazdów samochodowych oddawanych w najem lub dzierżawę; obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów, o której mowa w art. 86a ust. 4 pkt 1 ustawy oraz zgłoszeń informacji właściwemu Naczelnikowi Urzędu Skarbowego.
W zakresie ustalenia, czy na Spółce będzie ciążył obowiązek pobrania i zapłaty podatku u źródła od nabycia usług wynajmu samochodów osobowych za granicą, wykorzystywanych przez pracowników Spółki w związku z odbywaniem podróży służbowych, w przypadku, gdy podmiotem wynajmującym samochód jest pracownik Spółki, który to dokonuje zapłaty za wynajem z wykorzystaniem Karty.
Wydanie interpretacji indywidualnej dot. ustalenia czy Spółka osiąga przychód z transakcji w związku z którymi nie jest wywarzana wartośc dodana pod względem ekonomicznym lub wartość ta jest znikoma w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czynszów miesięcznych z tytułu najmu samochodu osobowego.
Możliwość zaliczenia odpisów amortyzacyjnych od nabywanego pojazdu i kolejnych samochodów – w pełnej wysokości, bez względu na ich wartość - do podatkowych kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 23 ust. 5b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka nie jest uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od samochodów osobowych po przekazaniu ich na parking Spółki.
Prawo do pełnego odliczenia VAT z faktury zakupu samochodu oraz z tytułu ponoszonych wydatków związanych z samochodem osobowym przeznaczonym wyłącznie na wynajem, bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu oraz brak obowiązku zgłoszenia tego pojazdu do urzędu skarbowego na druku VAT-26.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.
WIS Usługa (świadczenie kompleksowe) – najem pojazdów samochodowych wraz z udostępnieniem Karty Paliwowej, w ramach której najemca nabywa paliwa, płyny eksploatacyjne do najmowanego samochodu oraz korzysta z myjni samochodowej.
Skoro nie dojdzie do obniżenia podstawy opodatkowania, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zmniejszenia kwoty podatku naliczonego, o którym mowa w art. 86 ust. 19a ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy płatności za wynajem urządzeń przemysłowych (Matryc) dokonywane przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotu powiązanego z siedzibą we Włoszech powinny być uwzględniane dla potrzeb kalkulacji limitu 2 000 000 zł, o którym mowa w art. 26 ust. 1 i 2e Ustawy o CIT.
Czy w opisanym stanie faktycznym, Spółka dokonująca płatności z tytułu Faktury jest obowiązana pobrać zryczałtowany podatek dochodowy, w myśl art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Firma ma prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego zawartego w fakturach zakupu/leasingu pojazdów samochodowych użytkowanych wyłącznie do działalności polegającej na wynajmie i późniejszej ich sprzedaży.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z samochodem, w tym od paliwa.
Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłacanych podmiotowi szwedzkiemu należności z tytułu wynajmu samochodów