Interpretacja indywidualna z dnia 25 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.87.2024.1.TW
Skutki podatkowe przekazania przez pracodawcę dla pracowników nieodpłatnych świadczeń w postaci wycieczki.
Skutki podatkowe przekazania przez pracodawcę dla pracowników nieodpłatnych świadczeń w postaci wycieczki.
Równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przekazywanych do Zakładu przez Gminę, stan środków obrotowych na początek okresu sprawozdawczego oraz nadwyżka środków obrotowych pozostawiona w zakładzie budżetowym oraz wartość naliczonych, ale nieuzyskanych odsetek od nieterminowych płatności powinna być uwzględniana przez Gminę przy wyliczaniu sposobu
Możliwość wliczenia straty ekonomicznej poniesionej na skutek opodatkowania VAT sprzedawanej w drodze licytacji komorniczej Nieruchomości do kosztów uzyskania przychodu.
1) Czy przedstawiona powyżej transakcja zbycia przez Spółkę składników majątkowych stanowi zbycie przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 Ustawy CIT lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 Ustawy CIT? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1) 2) Czy Spółka, może uznać za koszty uzyskania przychodów wartość netto podatkową zbywanych składników majątku trwałego i obrotowego
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty w środkach obrotowych.
Określenie czy równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych stanowi przychody wykonane.
Możliwość zaliczenia straty w środkach pieniężnych i prowizji za sprzedaż do kosztów uzyskania przychodów.
Określenie, czy dla celów obliczenia wartości prewspółczynnika dla Zakładu w mianowniku proporcji, o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia w sprawie prewspółczynnika, należy uwzględniać równowartość odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przekazanych do Zakładu przez Gminę oraz stan środków obrotowych na początek okresu sprawozdawczego.
Dofinansowanie do kart (...) pracownikom ze środków obrotowych Spółki
Obowiązki płatnika w związku z wyjazdem integracyjnym
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat Spółki w środkach obrotowych (środki pieniężne) powstałych w związku z kradzieżą dokonaną przez Pracownika zarówno w wysokości zasądzonej w wyroku jak i w wysokości faktycznie skradzionych środków oraz możliwości rozpoznania przychodu w przypadku ewentualnej spłaty należności przez ww. Pracownika.
Obowiązki płatnika w związku z wyjazdem integracyjnym pracowników
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów jednorazowej premii.
W zakresie obowiązków płatnika z tytułu dofinansowania w części kosztów wycieczki zagranicznej pracownikom i członkom ich rodzin oraz emerytom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i ze środków obrotowych Spółki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, korekty deklaracji podatkowych, rozliczenia straty oraz przepisów ustawy o rachunkowości w zakresie korekty sprawozdania finansowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, korekty deklaracji podatkowych (pytanie nr 3b) jest bezprzedmiotowe, rozliczenia straty oraz przychodu podatkowego.
Czy poniesione przez Wnioskodawcę straty powstałe w związku z kradzieżą środków pieniężnych z rachunku bankowego Wnioskodawcy, wskutek nielegalnych działań nieznanej osoby (osób) w USA i Czechach stanowią koszty uzyskania przychodu.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo integracyjnym
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przedstawionych w stanie taktycznym strat w środkach obrotowych w dniu ich likwidacji w systemie oraz kosztów ujętych wskutek zaksięgowania inwentaryzacji (odmiennego zużycia w rzeczywistości niż w systemie) jak również czy nadwyżki na środkach obrotowych wynikające z zaksięgowanej inwentaryzacji (odmiennego zużycia od rzeczywistości
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wskazanych we wniosku ubytków powstałych w procesie produkcji.
Obowiązki płatnika (impreza integracyjna).
Czy wartość nieodpłatnego świadczenia oferowanego przez Wnioskodawcę pracownikom jest przychodem opodatkowanym, o którym mowa w art. 12 ust. 1 w powiązaniu z art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a Wnioskodawca jako płatnik na podstawie art. 31 w/w ustawy ma obliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy?