Interpretacja indywidualna z dnia 9 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.381.2024.1.JG
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej. Data jaka powinna widnieć na fakturze jako data dokonania dostawy towarów w przypadku zawarcia przez Wnioskodawcę umowy transportowej z firmą kurierską. Wystawienie faktur korygujących w sytuacji uszkodzenia lub utraty towaru przez firmę kurierską przy uprzednim dostarczeniu faktury
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności przekazania odpadów do utylizacji a tym samym uwzględniania tej czynności w prowadzonej dla celów podatku VAT ewidencji oraz wystawienia faktury.
Z uwagi zatem na fakt, że w analizowanym przypadku będzie miała miejsce dostawa towarów (w myśl przepisu art. 7 ust. 1 ustawy), natomiast zgodnie z uregulowaniami art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy miejscem dostawy towarów nietransportowanych jest miejsce, w którym te towary się znajdują w momencie dostawy, opisana we wniosku czynność będzie opodatkowana w Austrii na podstawie przepisów tam obowiązujących
w zakresie sposobu dokumentowania otrzymanego odszkodowania
Czy równowartość w PLN zryczałtowanej kwoty 23.000,00 EUR wypłaconej tytułem ugody sądowej oraz wartość zakupu zniszczonego zgodnie z treścią ugody spornego asortymentu (folii okleinowych pvc w ilości 7.800 m²) będzie dla firmy E. sp. z o.o. podatkowym kosztem uzyskania przychodu?
Wydatki poniesione ze zniszczeniem towarów oraz materiałów niewykorzystanych do ich produkcji mają pośredni związek z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem VAT, Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku stosownie do ww. art. 86 ust. 1 ustawy.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej za zniszczony towar oraz z faktury za jego utylizację.
Korekta podatku VAT naliczonego w związku z wystąpieniem niedoborów niezawinionych. Pożar jako czynnik niezawiniony.
Zachowanie prawa do odliczenia, korekta podatku naliczonego oraz wpływ odszkodowania za utratę towaru w wyniku zniszczenia, uszkodzenia, kradzieży lub innych zdarzeń losowych podczas transportu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu materiałów, które następnie zostaną zniszczone
Opodatkowanie i dokumentowanie faktu obciążania kontrahenta kosztami niszczonych towarów.
Czy odszkodowanie uzyskane od ubezpieczyciela z tytułu uszkodzonego towaruw wyniku wypadku samochodowego stanowi przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym u wykonawcy usługi transportowej?
w zakresie możliwości zaliczenia otrzymanego przez Spółkę odszkodowania do przychodów podatkowych w przypadku, gdy koszty odszkodowawcze poniesione przez Spółkę: - nie zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki, - zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki.
w zakresie możliwości zaliczenia otrzymanego przez Spółkę odszkodowania do przychodów podatkowych w przypadku, gdy koszty odszkodowawcze poniesione przez Spółkę: -nie zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki, -zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki
Czy odliczony VAT przy zakupie towaru podlega korekcie w chwili, gdy towar zostaje zniszczony na podstawie wyroku sądowego?
Czy w przedstawionej sytuacji podatnik powinien skorygować VAT naliczony, odliczony przy zakupie towaru handlowego, który później został zniszczony? Czy w zaistniałej sytuacji należało wraz ze zniszczeniem towaru odprowadzić VAT należny?
Czy koszty dotyczące wyrządzonych szkód powstałych podczas transportu towarów (samochody) należy traktować jako koszty nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego od zakupu towarów, które zostały następnie zniszczone.
uszkodzenie, zniszczenie lub utrata wartości handlowej materiału gotowego, czego konsekwencją będzie zniszczenie tego materiału nie powoduje obowiązku dokonania korekty odliczenia; przedmiotowa czynność nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Jaka jest wysokości i moment uzyskania przychodu z tytułu odszkodowania w sytuacji, gdy w wyniku ostatecznych ustaleń z przewoźnikiem, może zostać ustalona inna kwota odszkodowania za szkodę transportową, niż wynika z wystawionej noty obciążeniowej tytułem odszkodowania?