Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.726.2024.2.SM
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT naliczonego w oparciu o proporcję, o której mowa w art. 86 ust. 2a i ust. 2b ustawy, przy zastosowaniu prewspółczynnika obrotowego opisanego w art. 86 ust. 2c ustawy.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy w przypadku nabycia przez FR mienia na drodze spadku po Fundatorze w wyniku powołania do dziedziczenia testamentowego albo na drodze wkładu na fundusz założycielski lub darowizny od Fundatora lub jego zstępnych, dochód (przychód) FR z tego tytułu będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją programu edukacyjnego.
Ustalenie obowiązku podatkowego od dochodów Spółki Cypryjskiej dla Fundacji Rodzinnej oraz obowiązku prowadzenia przez Fundację rejestru zagranicznych jednostek.
Dotyczy ustalenia: - czy przystąpienie Fundacji do Funduszu nie będzie stanowiło przejawu działalności niedozwolonej, tj. nie będzie stanowiło działalności gospodarczej fundacji rodzinnej wykraczającej poza zakres wskazany przez UFR, a tym samym: - czy przychody Fundacji z tytułu Inwestycji kapitałowych prowadzonych przez Fundusz będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób
Ustalenie czy sprzedaż Udziałów w sp. z o.o. otrzymanych przez Fundację od Fundatora oraz jeszcze w fazie w organizacji, będzie zwolniona z opodatkowania.
Opodatkowanie wypłaty darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego przez fundację rodzinną.
Ustalenie czy przysporzenie powstałe z czynności Darowizny Udziałów będzie zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust 1 pkt 25 Updop, a w związku z tym, czy Fundacja nie będzie zobowiązana rozpoznać przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w związku z tą czynnością.
1. Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od fundatora Wierzytelności w drodze darowizny, spowoduje powstanie dochodu, który będzie objęty zwolnieniem podmiotowym od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy otrzymanie spłaty Wierzytelności od Dłużnika, nie będzie podlegało opodatkowaniu po stronie Fundacji podatkiem dochodowym
Opodatkowanie FR (Dywidenda wypłacona FR przez Spółkę oraz pobór zryczałtowanego podatku dochodowego jako płatnik).
Czynności pośrednictwa w zawieraniu umów z obywatelami Ukrainy jako działalność gospodarcza, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy o VAT, wykonywana przez podatnika; wyłączenie z podstawy opodatkowania kosztów wynikających z zatrudnienia obywateli Ukrainy i brak obowiązku ujmowania ich na fakturze.
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń otrzymywanych z fundacji rodzinnej.
Odstąpienie od umowy darowizny dokonanej na rzecz fundacji rodzinnej i ustalenie kosztów uzyskania przychodu.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu, o którym mowa we wniosku.
Skutki podatkowe odwołania darowizny do Fundacji Rodzinnej.
Skoro z tytułu odstąpienia od umowy darowizny i zwrotu przez fundację rodzinną Darowanego mienia w stanie niezmienionym lub w równowartości w pieniądzu, Wnioskodawca uzyskał przychód, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to zastosowanie znajdzie art. 22 ust. 1d ustawy.
Ustalenie, czy w razie odstąpienia od umowy darowizny zwrot Darowanego Mienia, którego dotyczy odstąpienie, albo jego równowartości w pieniądzu na rzecz darczyńcy (lub jego bezpośredniego spadkobiercy) będącego beneficjentem FR będzie stanowił świadczenie, o którym mowa w art. 2 ust. 2 ustawy o fundacji rodzinnej, mienie w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej albo świadczenie w postaci ukrytych
Zwolnienie Fundacji Rodzinnej z podatku CIT w związku z otrzymaniem udziałów spółki przejmującej.
Ustalenie czy w związku z otrzymaniem przez Fundację udziałów w Spółce B. w wyniku Połączenia, Fundacja będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z podatku CIT na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Ustalenie, czy w związku z otrzymaniem przez Fundację udziałów w Spółce z o.o. w wyniku Połączenia, Fundacja będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z podatku dochodowego na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Czy dokonane na rzecz Fundacji darowizny oraz planowane na rzecz Fundacji darowizny, ze wskazaniem przeznaczenia tych darowizn, uprawniają Wnioskodawcę (darczyńcę) do dokonania odliczenia z tytułu przekazanych darowizn od ustalonego dochodu w wysokości nieprzekraczającej 10% dochodu w danym roku podatkowym.