Interpretacja indywidualna z dnia 23 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.246.2024.2.BS
Skutki podatkowe realizacji zadania inwestycyjnego.
Skutki podatkowe realizacji zadania inwestycyjnego.
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji projektu, - Sposób dokonania korekty, - Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład.
Brak opodatkowania dofinansowania otrzymanego przez gminę na realizację określonych inwestycji w ramach realizacji projektu.
Czy środki finansowe otrzymane z NCBR na podstawie umowy o dofinansowanie Projektu będą stanowiły podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 29a ust. 1, jako zapłata, którą dokonujący dostawy towarów lub usługodawca otrzymał lub ma otrzymać z tytułu sprzedaży od nabywcy, usługobiorcy lub osoby trzeciej?
Czy otrzymane środki finansowe na realizację Projektu stanowią subwencję, dotację lub jakąkolwiek inną dopłatę do ceny stanowiąca podstawę opodatkowania?
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT oraz braku opodatkowania dotacji.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dotacji otrzymanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na sfinansowanie opłat ustalonych w umowach leasingu dotyczących nowych pojazdów wykorzystujących do napędu energię elektryczną oraz uznania kwot netto opłat związanych z umową leasingu pojazdów elektrycznych sfinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców w związku z realizacją projektu pomniejszonych o kwotę podatku należnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towarów w postaci kwartalnika.
Nieuznanie Gminy za podatnika podatku VAT, brak opodatkowania dotacji otrzymanej z WFOŚiGW na realizację zadania, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją ww. zadania.
‒ Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji uzyskanej w ramach realizacji zadania pn. „...” z WFOŚiGW na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, ‒ brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług otrzymywanych w związku z realizacją ww. zadania.
Podstawa opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych w związku z realizacją Projektu
Podstawa opodatkowania z tytułu czynności wykonywanych w związku z realizacją Projektu
Brak opodatkowania dotacji przeznaczonych na realizację Zadania 1 oraz Zadania 2, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Wykonawców w związku z realizacją Zadania 1 i Zadania 2.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dotacji otrzymanej na usunięcie azbestu, sposób wyliczenia kwoty podatku należnego od dotacji, prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego.
• Nieujmowanie w podstawie opodatkowania podatkiem VAT Dotacji celowych uzyskanych na realizację przedsięwzięcia, • zakres prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z organizacją przedsięwzięcia, • korekta kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z organizacją przedsięwzięcia.
Niepodleganie opodatkowaniu refundacji kosztów na realizację Operacji, brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją ww. Operacji.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej w ramach Projektu dotacji oraz potencjalnego dofinansowania. Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów realizowanych w ramach Projektu.
Czy dochód, który będzie uzyskiwany przez spółkę z tytułu wpłat czesnego od rodziców za pobyt dziecka w żłobku, w związku z prowadzeniem przez spółkę żłobka, będzie korzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 45 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej „ustawa pdop"). Czy dotacja celowa, o której mowa w art. 60 ustawy oond, którą pobierała będzie
Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców w związku z realizacją projektu oraz zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców oraz kwoty otrzymanego dofinansowania w związku z realizacją ww. projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem odpowiedniego sposobu ustalania proporcji (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 1) oraz uwzględnienia otrzymanej dotacji przy wyliczeniu proporcji.
Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wyłącznie wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców w związku z realizacją projektu pomniejszonych o kwotę podatku należnego. Zaliczenie do podstawy opodatkowania w przypadku świadczenia Gminy na rzecz Mieszkańców wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców oraz kwoty otrzymanego dofinansowania pomniejszonych o kwotę podatku
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług który dotyczy kwestii ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu otrzymanego dofinansowania, udokumentowania otrzymanego dofinansowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących nabycia towarów i usług związanych z realizowanym projektem.