Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.463.2024.2.ED
Czy wypłata Pożyczki na rzecz Podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
Czy wypłata Pożyczki na rzecz Podmiotów powiązanych podlega opodatkowaniu Ryczałtem?
Uznanie dostawy towarów za eksport towarów opodatkowany stawką VAT 0%.
Opodatkowanie transakcji na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy oraz ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego.
Nieuznanie transakcji za transakcję łańcuchową oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie podatkiem VAT nabycia towarów w ramach transakcji łańcuchowej.
Uznanie opisanej dostawy towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i możliwość zastosowania wobec niej stawki 0%.
Wykazywanie w pliku JPK_V7M, JPK_FA i JPK_KR sprzedaży opodatkowanej na terytorium Finlandii.
W zakresie nie uznania opisanej działalności jako odpłatne świadczenie usług pośrednictwa na rzecz podmiotów niebędących podatnikami oraz klasyfikacji opisanej działalności jako dostawy towaru oraz określenia miejsca jej opodatkowania.
Moment rozpoznania oraz zakwalifikowania do odpowiedniego źródła przychodu z tytułu rozliczenia transakcji walutowych wraz z odsetkami oraz zwrotem kosztów procesu.
Czy wypłata pożyczki na rzecz podmiotu powiązanego podlega opodatkowaniu ryczałtem na zasadzie art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 pkt 1 ustawy CIT?
Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%
Skutki podatkowe różnych modelów transakcji wysyłki towarów z magazynu Spółki i ich sprzedaży w ramach korzystania z platformy.
Uznanie transakcji pomiędzy Panią a Podmiotem A za dostawę, do której należy przyporządkować transport towarów, tj. za tzw. „dostawę ruchomą” oraz opodatkowania ww. transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów z prawem do zastosowania stawki 0%.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na nabycie usług świadczonych przez małżonka w ramach prowadzonej przez niego odrębnej działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe zmniejszenia udziałowego kapitałowego w spółce.
Transakcje zawarte przez Wnioskodawcę z Firmą w ramach transakcji łańcuchowej stanowią dostawy krajowe, a nie WDT.
Są Państwo podmiotem pośredniczącym w ramach opisanych we wniosku Transakcji Łańcuchowych. Zatem, jeśli przekażą Państwo Spółce Matce numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych uzyskany w Polsce (czyli w kraju rozpoczęcia transportu) zastosowanie znajdzie norma określona w art. 22 ust. 2c ustawy o podatku od towarów. Tym samym dostawą ruchomą w ramach opisanych we wniosku Transakcji
Warunki zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych
Opodatkowanie dostaw gazu, w ramach transakcji łańcuchowej.
Dostawa z kraju trzeciego, dokonywana przez Producenta z Indii będzie miała miejsce, stosownie do art. 22 ust. 1 jako dostawa towarów wysyłanych lub transportowanych przez dokonującego ich dostawy – w kraju trzecim, tj. w miejscu, w którym towary znajdują się w momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu do nabywcy. Dostawa dokonywana przez Wnioskodawcę, który działając jako importer złoży odpowiednie