Interpretacja indywidualna z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.604.2024.1.KP
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Brak obowiązku wykazywania w zgłoszeniu aktualizacyjnym NIP-8 lokalu, w którym podnajemca świadczy na rzecz Banku usługi pośrednictwa sprzedaży produktów bankowych jako miejsca prowadzenia działalności Banku.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług odpłatnego udostępnienia hali sportowej oraz częściowego prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących realizacji inwestycji.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania sprzedaży lokali mieszkalnych wynajmowanych w ramach działalności - spłata kredytów hipotecznych.
Możliwość ujęcia wydatków poniesionych na prace związane z adaptacją pomieszczeń do potrzeb Najemcy („Prace Fit-out pierwotne”) w kosztach podatkowych Spółki jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami w dacie poniesienia tego kosztu.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług świadczonych usług najmu lokali mieszkalnych, zwolnienie najmu lokali mieszkalnych na cele mieszkaniowe na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy w tej części i w tym okresie, w jakim lokale mieszkalne nie zostaną podnajęte przez Najemcę, zwolnienie najmu lokali mieszkalnych na cele mieszkaniowe na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy w tej
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Opodatkowanie podatkiem VAT wynajmu Nieruchomości, uznania, że Sprzedająca z tytułu dostawy Nieruchomości zabudowanej będzie podatnikiem podatku VAT oraz zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostawy Nieruchomości zabudowanej, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia oraz wyboru opcji opodatkowania tej dostawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu ponoszonych kosztów w okresie wynajmu Nieruchomości
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla usług najmu budynku.
Nie będą dla Wnioskodawcy ukrytymi zyskami lub wydatkami niezwiązaymi z działalnością gospodarczą: 1. płatności z tytułu korzystania z Nieruchomości wynajmowanej od Wspólników na cele działalności medycznej; 2. wynagrodzenie za usługi medyczne świadczone przez Wspólnika na rzecz Spółki; 3. wydatki na Spotkania Biznesowe oraz Wydarzenia Branżowe
Dotyczy ustalenia, czy wypłata czynszu na rzecz Wspólnika, z tytułu zawartych umów najmu Lokalu i Budynku, stanowi dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek jako wypłata z tytułu ukrytych zysków, na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 3 i 4 u.p.d.o.p.
WIS USŁUGA – przekazanie/udostępnienie przedsiębiorcy (posiadającemu status podatnika VAT) do korzystania Apartamentu (…) wraz z umeblowaniem, wyposażeniem i sprzętami znajdującymi się w Apartamencie.
Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10b dla budynku i placu na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
Wyliczanie limitu zwolnienia z VAT.
Wyliczanie limitu zwolnienia z VAT.
Podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży budynku mieszkalno-użytkowego.
WIS usługa - dzierżawa lokalu mieszkalnego na rzecz podmiotu gospodarczego w celu podnajmu osobom trzecim
W zakresie ustalenia, - wartości samochodu osobowego będącego przedmiotem umowy najmu na potrzeby obliczenia limitu kosztów podatkowych o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? - czy wartość ustaloną w sposób o którym mowa w pytaniu nr 1 należy przyjąć na dzień wprowadzenia samochodu do ewidencji środków trwałych?
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku stosowania ograniczenia wynikającego z art. 23 ust. 1 pkt 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wobec kosztów dotyczących Kampera wykorzystywanego na podstawie umowy leasingu operacyjnego w prowadzonej działalności gospodarczej