Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.770.2024.1.JM
Dokumentowanie otrzymywanego czynszu za bezumowne korzystanie z lokalu.
Dokumentowanie otrzymywanego czynszu za bezumowne korzystanie z lokalu.
Bezumowne korzystanie z nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT i nie korzysta ze zwolnienia od tego podatku.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług kwoty rekompensaty z tytułu korzystania w latach ubiegłych z lokali w budynku (z wyłączeniem Gminy) ustalonej z współwłaścicielami w trybie ugodowym oraz kwoty rekompensaty z tytułu korzystania w latach ubiegłych z lokali w budynku (z wyłączeniem Gminy) naliczonej jednostronnie przez Gminę w sytuacji braku woli jej zapłaty przez współwłaścicieli
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT kwot rekompensaty z tytułu korzystania z lokali za lata 2006-2016 oraz bieżących kwot otrzymywanych rekompensat.
Opodatkowanie wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z lokalu.
Opodatkowanie kwoty otrzymanej tytułem zwrotu wydatków poniesionych na czynsz i media.
Brak opodatkowania podatkiem VAT odszkodowania za bezumowne korzystanie z pomieszczenia tymczasowego.
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty za bezumowne korzystanie z lokalu.
Podleganie opodatkowaniu wynagrodzenia dokumentowanego fakturami z tytułu odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu.
W zakresie braku opodatkowania otrzymanej od Spółki opłaty za bezumowne korzystanie z lokalu.
Opodatkowanie bezumownego korzystania z garaży
Opodatkowanie wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z lokalu oraz opodatkowanie opat za media.
Skutki podatkowe odpracowywania zaległości powstałych z tytułu opłat czynszowych i eksploatacyjnych oraz za bezumowne korzystanie z lokalu.
brak opodatkowania odszkodowania za bezumowne korzystanie z terenu
W opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca nie odniósł wymiernej i definitywnej korzyści materialnej w związku z opłacaniem przez Bank opłat za zajmowany przez Wnioskodawcę i jego żonę lokal. Tym samym Wnioskodawca nie uzyskał przychodu, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji Wnioskodawca nie miał obowiązku rozliczenia w zeznaniu rocznym za 2019
Opodatkowanie przez Wnioskodawcę odszkodowania i odszkodowania uzupełniającego (media) z tytułu bezumownego korzystania z lokalu wynajmowanego wyłącznie na cele mieszkaniowe oraz możliwości korzystania w odniesieniu do tych płatności ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy.
Korekta faktur wystawionych za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Czy właściwe jest naliczanie podatku VAT ze stawką 22%, czy zastosować zwolnienie z tytułu bezumownego korzystania z lokalu?
Czy kwota 4.200 zł, która ma być uregulowana zgodnie z zawartą umową najmu do dnia 15 listopada 2007 r. podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy dochody uzyskiwane z odszkodowań z tytułu bezumownego korzystania z lokalu mieszkalnego należy zaliczyć do dochodów, które zwolnione będą z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy otrzymane wynagrodzenie z tytułu zajmowania lokalu użytkowego bez tytułu prawnego należy traktować jako wynagrodzenie za świadczenie usług na terytorium kraju w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?
Czy otrzymane wynagrodzenie z tytułu zajmowania lokalu mieszkalnego bez tytułu prawnego należy traktować jako wynagrodzenie za świadczenie usług na terytorium kraju?
1) Czy w opisanej sytuacji postępowanie Spółki X było prawidłowe?2) Czy Spółka Y narusza przepisy rozporządzenia?3) Czy Spółka X powinna płacić za faktury wystawione za sprzedaż nieistniejącej usługi?4) Czy Spółka X może odliczyć podatek VAT z w/w faktur?