Interpretacja indywidualna z dnia 22 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.394.2024.3.MN
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Możliwość uznania przelewu za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Skuteczność zmiany opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Ustalenia formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Skutki podatkowe otrzymywania darowizn od osoby, której nie zna się wszystkich danych osobowych.
Brak możliwości wyboru zryczałtowanej formy opodatkowania dla przychodów z działalności gospodarczej poprzez złożenie dyspozycji przelewu płatności podatku.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na podstawie dokonanych wpłat zaliczek.
Wybór ryczałtu jako formy opodatkowania za pośrednictwem przelewów PPE.
Możliwość uznania przelewu oznaczonego identyfikatorem podatkowym PPE za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące zmiany formy opodatkowania.
Możliwość uznania przelewu oznaczonego identyfikatorem podatkowym PPE za prawidłowe oświadczenie woli dotyczące wyboru formy opodatkowania.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku wykazanego na fakturze VAT RR w sytuacji wpisania w tytule przelewu jedynie numeru faktury VAT RR, bez podania daty faktury VAT RR.
Ustalenie czy Państwo prawidłowo dokonacie zapłaty przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, zarówno w odniesieniu do faktur uregulowanych przelewem zbiorczym jak i faktur uregulowanych przelewem odrębnym w przypadku pominięcia faktury w zbiorczym przelewie.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania odpisów amortyzacyjnych.
Czy w odniesieniu do faktur uregulowanych zarówno przelewem zbiorczym jak i przelewem odrębnym Wnioskodawca nie utraci prawa do zaliczenia wydatków poniesionych na nabycie towarów i usług do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15d ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT?
w zakresie ustalenia: - czy w związku z błędnie wykonanym przelewem zbiorczym, gdzie później Spółka ponownie dokonała przelewu dostawcy wartość podatku VAT z każdej faktury osobno z wystawionych uprzednio faktur na rachunek VAT kontrahenta, a następnie nadpłata w wysokości kwoty podatku VAT została zwrócona przez kontrahenta, Spółka będzie miała możliwość zaliczenia poniesionego wydatku do kosztów
Czy opisana transakcja polegająca na przelewie wierzytelności podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Przyjmując za Wnioskodawcą, że umowa przelewu wierzytelności jaka zostanie zawarta przez Wnioskodawcę nie przybierze postaci którejkolwiek z czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, umowa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W sytuacji, gdyby jednak któryś z dokonywanych przelewów wierzytelności przybrał
zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności wobec płatności dokonywanych przez Wnioskodawcę na rachunek bankowy dostawcy w ramach zawartej umowy Pożyczki
zakresie prawidłowości stosowania przez Wnioskodawcę w jego rozliczeniach mechanizmu podzielonej płatności
brak zastosowania art. 15d ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 15d ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z dokonaniem przelewu z pominięciem mechanizmu podzielonej płatności, w przypadku niezawarcia na fakturze wyrazów mechanizm podzielonej płatności
Pomimo tego, że Wnioskodawca dokonuje dostaw towarów wymienionych w załączniku nr 15 do ustawy o podatku od towarów i usług, to Wnioskodawca nie będzie obowiązany w tym zakresie do stosowania mechanizmu podzielonej płatności, skoro faktury dokumentujące dokonywane dostawy nie przekraczają kwoty 15 000 zł.
Podatkowe skutki zbycia Wierzytelności do Funduszu.
Czy zwrotne przeniesienie Wierzytelności do Spółki na mocy określonego w umowie prawa odkupu, dokonane w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji, w związku z objęciem zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 9).