Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.520.2024.4.APR
Opodatkowania usług świadczonych w ramach Umowy współpracy.
Opodatkowania usług świadczonych w ramach Umowy współpracy.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia Zysku pomiędzy Wnioskodawcą a Partnerem w związku ze współorganizowaniem wydarzeń.
Obowiązki płatnika dotyczących wypłaty wynagrodzenia na rzecz Prezesa Zarządu z tytułu świadczenia usług na podstawie umowy o współpracy.
Czy wydatki na pakiet benefitów w części dotyczącej świadczeń na rzecz Współpracowników związanych z Wnioskodawcą umowami typu B2B, w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Sposób dokumentowania otrzymanych od Współorganizatora udziałów we wpływach ze współorganizacji wydarzenia artystycznego.
Opodatkowanie usług świadczonych w ramach umowy o współorganizacji.
w zakresie obowiązków płatnika dotyczących wypłaty wynagrodzenia na rzecz Członków Zarządu z tytułu świadczenia usług na podstawie umów o współpracę
Definicja B+R, pracownik, umowa zlecenie i umowa o dzieło, materiały, surowce, usługi specjalistyczne.
Prace B+R, koszt kwalifikowany, pracownik, współpracownik, materiał, odpisy amortyzacyjne.
Ulga badawczo-rozwojowa, koszty kwalifikowane
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym opisana w zdarzeniu przyszłym (w szczególności w punktach 2, 3, 4, 5) działalność kwalifikowana przez Spółkę jako badawczo-rozwojowa jest działalnością badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o PDOP, co w konsekwencji umożliwia skorzystanie z tzw. ulgi na działalność badawczo-rozwojową określonej w art. 18d-e ustawy o PDOP (przy spełnieniu
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym świadczenie w imieniu Wnioskodawcy czynności agencyjnych przez osoby fizyczne zatrudnione u Partnera traktowane będzie w świetle przepisów prawa podatkowego jako usługa o charakterze nieodpłatnym, a co za tym idzie stanowiąca przychód Wnioskodawcy?
Czy spółka będzie mogła zaliczać odpisy amortyzacyjne od środka trwałego opisanego w stanie faktycznym do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16a ust. 1 w związku z art.15 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy opisane w stanie faktycznym usługi świadczone przez podmioty zagraniczne mieszczą się w kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 12 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: Ustawy o PDOP)? 2. Czy w związku z dokonywaniem płatności za usługi, o których mowa w stanie faktycznym Spółka pełni funkcję płatnika, o którym mowa w art. 26 Ustawy o PDOP,
1. Czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconego na rzecz Zleceniobiorcy wynagrodzenia za usługę pomocy przy obsłudze importu towarów z Chin, opisanej wstanie faktycznym? 2. Czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłaconego na rzecz Zleceniobiorcy wynagrodzenia za usługę przedwysyłkowego badania jakości
Czy od wynagrodzenia wypłacanego podmiotowi zagranicznemu z tytułu usługi wsparcia w zakupie towarów (usługi pośrednictwa handlowego) Wnioskodawca, jako płatnik, powinien pobrać na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - zryczałtowany podatek w wysokości 20% przychodu?
Opodatkowanie udziału w sprzedaży biletów komunikacji miejskiej dokonywanej przez MZK na rzecz Kolei
Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczać odpisy amortyzacyjne od środka trwałego opisanego w stanie faktycznym do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16a ust. 1 w związku z art. 15 ust. 1 ustawy?
Zwrot 50% kosztów poniesionych przez Jednostkę Realizującą Projekt działającą w ramach struktury organizacyjnej Wnioskodawcy, do poniesienia których zobowiązana jest Gmina, powinno być traktowane jako zapłata za usługi świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz Gminy podlegające opodatkowaniu VAT w wysokości 23% i w konsekwencji dokumentowane fakturami.
Sposób dokumentowania czynności przenoszenia przez spółkę cywilną na Wnioskodawcę wydatków poniesionych przez tą spółkę cywilną z tytułu zakupu usług świadczonych przez podwykonawców oraz innych usługodawców (w tym ubezpieczyciela), uznanie wystawionej przez spółkę cywilną faktury za dotyczącą kompleksowego świadczenia opodatkowanego stawką podatku VAT wynikającą z art. 41 ust. 1 ustawy, opodatkowanie
Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości oprzyrządowania specjalnego będącego własnością Spółki, lecz fizycznie zlokalizowanego w fabrykach poddostawców, stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu, zgodnie z art. 15 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Jednocześnie Spółka wnosi o potwierdzenie, że w omawianym przypadku nie ma zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 63 lit. c ustawy
Czy na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od składników majątku (Narzędzi), które na mocy zawartych umów o współpracę zostaną przekazane na czas produkcji określonych komponentów dostawcom Wnioskodawcy?
Czy dokonywane przez Spółkę odpisy amortyzacyjne od opisanych powyżej środków trwałych stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów?