Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.11.2012, sygn. ITPB3/423-531/12/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-531/12/AW
Czy dokonywane przez Spółkę odpisy amortyzacyjne od opisanych powyżej środków trwałych stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2012 r. (data wpływu 10 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego uzupełnionym pismem z dnia 15 października 2012 r. dotyczącym podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych. Wniosek nie spełniał wymogów formalnych. Wobec tego pismem z dnia 8 października 2012 r. wezwano Spółkę do jego uzupełnienia. Niniejsze zostało dokonane w dniu 23 października 2012 r. (data wpływu).
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność polegającą na sprzedaży sprzętu medycznego, a także świadczeniu usług serwisowych w zakresie aparatury medycznej.
Oferta towarowa kierowana jest głównie do publicznych placówek służby zdrowia, w mniejszym wymiarze do prywatnych podmiotów. Reklama wyrobów odbywa się w drodze prezentacji sprzętu dokonywanej przez pracowników firmy w ramach udziału w konferencjach naukowych, sympozjach naukowych, spotkaniach indywidualnych. W przypadku sympozjów i konferencji naukowych, na których Spółka może dotrzeć do szerszego niż w przypadku spotkań indywidualnych grona potencjalnych klientów, Spółka wykupuje powierzchnię wystawową, gdzie wystawia na pokaz oferowane wyroby, ze względów technicznych niezainstalowane, nieuruchomione, czyli z brakiem możliwości pokazania strony użytkowej i funkcjonalnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right