Korekty sprzedaży krajowej – faktury, sprzedaż kasowa, JPK_V7
Sprzedawcy towarów i usług często udzielają różnego rodzaju rabatów. W raporcie omówione zostały skutki podatkowe (w podatkach dochodowych oraz VAT) udzielania rabatów (zarówno po stronie sprzedawców, jak i nabywców) oraz ich ewidencja księgowa.
W 2018 r. NSA wydał wiele ciekawych roztrzygnięć w zakresie rozliczeń VAT, które mogą mieć wpływ również na aktualne rozliczenie. Często nie zgadza się z dotychczasową z interpretacją organów podatkowych. Oczywiście niektóre orzeczenia potwierdzają stanowisko organów podatkowych. Przedstawiamy przegląd orzeczeń wraz z komentarzem jakie jest stanowisko organów podatkowych w tym zakresie.
1 lipca 2018 r. wejdzie w życie mechanizm tzw. podzielonej płatności. Nabywcy towarów i usług będą mogli wybrać, czy skorzystają z tego mechanizmu, dokonując zapłaty. Rządzący zapowiadają już jednak, że stosowanie mechanizmu split payment stanie się wkrótce obowiązkowe w branżach, w których zidentyfikowano istotne oszustwa w VAT. W artykule przedstawiamy skutki zastosowania mechanizmu split payment
W warunkach gospodarki rynkowej sprzedawcy prześcigają się w pomysłach mających na celu pozyskanie nowych klientów oraz zatrzymanie dotychczasowych, czego oczekiwanym rezultatem ma być zwiększenie przychodów ze sprzedaży oraz zysków. Często stosowanym narzędziem marketingowym, służącym temu celowi, jest np. przyznanie rabatu towarowego, rabatu pośredniego, skonta, premii pieniężnej czy nagrody wydanej
Wystawiłam zwykłą fakturę z VAT obliczonym według stawki 23%. W celu zachęcenia kontrahenta do szybszej zapłaty chcę mu zaproponować skonto. Czy należy napisać jakiś wniosek do faktury o udzielenie skonta? Jak wygląda faktura korygująca - czy tak samo jak "zwykła" faktura korygująca? Czy trzeba dopisywać coś odnośnie skonta? Co z różnicą kwot między fakturami?
Partner handlowy, z którym ostatnio nawiązaliśmy współpracę, zaoferował mojej firmie skonto za wcześniejszą zapłatę. Kiedy opłaci się z niego skorzystać? Dodam, że dysponujemy środkami na ewentualną wcześniejszą zapłatę.