Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
wróć do listy [1295 z 2451]

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 20 czerwca 2024 r., sygn. I SA/Gl 873/23

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agata Ćwik-Bury, Asesor WSA Mikołaj Darmosz, Sędzia WSA Katarzyna Stuła-Marcela (spr.), Protokolant Ewelina Cyroń, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 czerwca 2024 r. sprawy ze skargi M. S.A. w G. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 17 kwietnia 2023 r. nr 0111-KDIB3-1.4012.19.2023.4.ICZ UNP: 1915519 w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla interpretację indywidualną w zaskarżonej części; 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 697 (sześćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

1. M sp. z o.o. w G. (dalej: skarżąca lub spółka) wniosła skargę na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: organ) 17 kwietnia 2023 r. nr 0111-KDIB3-1.4012.19.2023.4.ICZ w przedmiocie podatku od towarów i usług.

2. Stan sprawy.

2.1. We wniosku o wydanie interpretacji indywidulanej przedstawiono następujący opis zdarzenia przyszłego.

Skarżąca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług zarejestrowanym na potrzeby tego podatku na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Spółka jest także objęta w Polsce nieograniczonym obowiązkiem podatkowym na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych.

Podstawowym przedmiotem działalności wnioskodawcy jest świadczenie specjalistycznych usług z zakresu budownictwa przemysłowego.

W przyszłości wnioskodawca zamierza zaangażować się w wykonanie projektu budowlanego realizowanego przez podmiot trzeci (zamawiający). Zamawiający zamierza zlecić wybranemu oferentowi wykonanie robót budowlanych niezbędnych dla realizacji projektu w drodze zamówienia publicznego. Projekt ten, z uwagi na jego istotny zakres rzeczowo-finansowy, nie będzie mógł zostać wykonany przez wnioskodawcę samodzielnie i dlatego wnioskodawca rozważa zawarcie umowy konsorcjum z innymi podmiotami specjalizującymi się w świadczeniu usług budowlanych. Uczestnicy (w tym wnioskodawca) tak utworzonego konsorcjum współdziałaliby w opracowaniu oferty na wykonanie usług budowlanych niezbędnych dla realizacji projektu. W przypadku wyboru przez zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum i podpisania przez konsorcjum stosownego kontraktu z zamawiającym, uczestnicy (w tym wnioskodawca) konsorcjum wspólnie wykonywaliby roboty budowlane będące przedmiotem kontraktu z zamawiającym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00