Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 25 sierpnia 2010 r., sygn. I FSK 1214/09

      Ujęcie zakresu działania agenta zakupu w pryzmacie polskiego prawa cywilnego prowadzi do wniosku, że w przypadku działania agenta w charakterze przedstawicielskim w rozumieniu art. 758 § 1 in fine i § 2 Kodeksu cywilnego jego prowizja będzie mieściła się w pojęciu "prowizja od zakupu" zdefiniowanym dla potrzeb celnych, zaś w sytuacji działania agenta wyłącznie w charakterze pośrednika - art. 758 §

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 25 sierpnia 2010 r., sygn. I FSK 1392/09

      Prowizja od zakupu obejmuje wynagrodzenie agenta za wykonywane przez niego czynności ale obejmujące poza działaniami faktycznymi również czynności prawne w postaci występowania w imieniu kupującego w ramach nabycia (zakupu) importowanych towarów.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 24 sierpnia 2010 r., sygn. I FSK 1293/09

      Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług jak i jej europejski wzorzec wynikający z Dyrektywy Rady nr 112 z 28 listopada 2006 r., w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. U UE L nr 347, str. 1 ze zm.) nie sprzeciwiają się dopuszczalności ustalenia podstawy opodatkowania tym podatkiem w drodze szacunku, o ile oczywiście będzie on respektować cechy szczególne tegoż podatku.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok NSA z dnia 28 stycznia 2010 r., sygn. I FSK 1994/08

      Podatek od wartości dodanej faktycznie powinien obciążać jedynie konsumpcję towarów i usług, nie powinien natomiast obciążać podmiotów biorących udział w obrocie towarami i usługami, niebędącymi ich ostatecznymi odbiorcami.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok WSA w Warszawie z dnia 21 stycznia 2010 r., sygn. III SA/Wa 1299/09

      Istotne jest wskazanie podmiotu, który jest nabywcą towarów jak też wskazanie podmiotu na którym, w związku z opisaną dostawą, spoczywa obowiązek podatkowy czy na Spółce w Polsce czy na jej oddziale w Hiszpanii.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 20 stycznia 2010 r., sygn. I SA/Bd 926/09

      Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów podlega opodatkowaniu według stawki podatku 0 %, pod warunkiem że podatnik przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, posiada w swojej dokumentacji dowody, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00