Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 31 sierpnia 2023 r., sygn. II SA/Ol 277/23

Zagospodarowanie przestrzenne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Ewa Osipuk Sędziowie Sędzia WSA Marzenna Glabas Sędzia WSA Piotr Chybicki (spr.) po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 31 sierpnia 2023 r. sprawy ze skargi J. R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie z dnia [...], nr [...] w przedmiocie lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę.

Uzasadnienie

Z akt sprawy przekazanych wraz ze skargą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie wynika, że 1 lipca 2022 r. do Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach wpłynął wniosek A. sp. z o.o. w W. o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej operatora A. na części działki nr [...] położonej w obrębie geodezyjnym [...], gmina [...]. W związku z tym, że wśród stron postępowania znalazł się Burmistrz Miasta M. i jego żona oraz syn Burmistrza wraz z żoną, Burmistrz wystąpił do Kolegium z wnioskiem o wyznaczenie innego organu właściwego do załatwienia sprawy.

Postanowieniem z 22 sierpnia 2022 r., Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie (dalej SKO, Kolegium) wyznaczyło do załatwienia sprawy Burmistrza Miasta i Gminy R. Organ pierwszej instancji pismem oraz obwieszczeniem z dnia 14 września 2022 r. zawiadomił strony postępowania o jego wszczęciu. Decyzją z 28 października 2022 r., działający z upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy R. Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy R. ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej operatora A. wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W decyzji ustalono, że w zakres inwestycji wchodzi: wieża wolnostojąca, instalacja radiokomunikacyjna składająca się z anten sektorowych i anten radioliniowych, urządzenia sterujące posadowione u podstawy wieży, wewnętrzna instalacja zasilająca. Określono, że wysokość całkowita konstrukcji wynosi do 56 m n.p.m., zaś powierzchnia inwestycji: do 100 m2. Wskazano, że wyposażenie stacji będzie stanowić: zespół urządzeń nadawczo-odbiorczych (RRU) oraz transmisyjnych (ODU) umieszczonych w pobliżu anten sektorowych i radioliniowych, a także urządzeń zasilających i realizujących m.in. funkcję cyfrowego przetwarzania sygnałów umiejscowionych w szafach systemowych u podstawy wieży, zespół anten sektorowych pracujących w następujących pasmach częstotliwości: 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz, zespół anten parabolicznych, elementy torów antenowych. W decyzji ustalono parametry techniczne inwestycji: moc EIRP (równoważna moc promieniowana izotropowe) dla pojedynczej anteny sektorowej w przedziale od 3049 W do 11 455 W; kąt nachylenia głównej wiązki promieniowania pojedynczej anteny w przedziale 0°-10°, kierunek głównej wiązki promieniowania anteny dla trzech anten sektorowych odpowiednio: 330°, 90°, 210°.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00