Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 24 listopada 2020 r., sygn. I SA/Gd 786/20

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Alicja Stępień, Sędziowie Sędzia NSA Joanna Zdzienicka-Wiśniewska, Sędzia WSA Krzysztof Przasnyski (spr.), po rozpoznaniu w Wydziale I na posiedzeniu niejawnym w dniu 24 listopada 2020 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. z siedzibą w G. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 4 czerwca 2020 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 4 marca 2020 r. do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wpłynął wniosek "A" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w G. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie uznania opodatkowania zbycia towarów używanych przy zastosowaniu procedury VAT marży oraz nieuznania opodatkowania zbycia towarów "nowych" przy zastosowaniu procedury VAT marży.

We wniosku o wydanie interpretacji spółka wskazała, iż prowadzi na terytorium Polski działalność gospodarczą w zakresie pośrednictwa w sprzedaży towarów pochodzących z "drugiej ręki". Wnioskodawczyni jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. Zainteresowana rozpowszechnia oferty sprzedaży towarów ("Towary") za pośrednictwem portalu internetowego oraz aplikacji mobilnej, dającej do niego dostęp przy użyciu smartfona. Oferowane na portalu Towary nie stanowią: dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich, antyków, metali szlachetnych lub kamieni szlachetnych w rozumieniu odpowiednich przepisów art. 120 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2020 r., poz. 106 ze zm. - dalej jako "ustawa o VAT") Towary te nie stanowią także nowych środków transportu.

Oferowane do sprzedaży Towary mogą być własnością:

1.użytkowników portalu prowadzonego przez spółkę - gdy skarżąca przyjmuje te towary w komis i dokonuje ich zbycia w imieniu własnym na rzecz innego Użytkownika,

2.wnioskodawczyni - gdy spółka nabędzie Towar od jednego użytkownika w celu dalszej odprzedaży na rzecz innego użytkownika.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00